Valaši přitom drželi s favoritem více než polovinu zápasu krok. Jenže po hodině hry nechali vystřelil z 20 metrů domácího kapitána Bergera a brankář Kořínek plachtil vzduchem marně.

„Do prvního gólu jsme dokázali plnit naše plány. Spartu jsme k téměř ničemu nepustili. Pološance soupeře vycházely z našich jednoduchých chyb, když jsme snadno ztráceli balon a nebyli dostatečně důrazní v osobních soubojích,“ řekl pro klubové stránky Tescomy trenér Levý.

Jeho svěřenci přesto mohli srovnat. Zbožínkovu hlavičku však Zúbek stojící v malém vápně do sítě neprotlačil. Pražané trestali hned z protiútoku. Kulič zatáhl míč po pravé straně a jeho centr zužitkoval Slepička.

Tescoma tak prohrála po týdnu druhý duel v hlavním městě, aniž zaznamenala gól. Levý však své mužstvo nezatratil.

„Na naší hře jsem viděl řadu pozitiv, na kterých musíme do příštích zápasů stavět. Naše výkony mají vzestupnou tendenci,“ podotkl zlínský trenér před nejbližším střetnutím doma se Sigmou Olomouc.

Jeho sparťanský protějšek Josef Chovanec si mohl po upracované výhře zhluboka oddechnout. „Zdůrazňovali jsme hráčům, aby byli neustále koncentrovaní a hlavně trpěliví, i když se nám nepodaří vstřelit rychlou branku. To se nám nakonec vyplatila,“ pravil Chovanec.