Sobotní dopolední třetiligové derby na zlínské Letné je tak po roce a půl prvním vzájemným měřením sil dvou největších fotbalových klubů regionu v mužské kategorii. Důležitost vzájemného utkání zvyšuje fakt, že ani jedno z družstev na tom není příliš dobře. Uherské Hradiště získalo pět bodů, předposlední Zlín dokonce pouze tři.

„Tomu bych nepřikládal velký význam. U béček daleko víc než u jiných mužstev platí, že každý zápas je jiný. Za pár týdnů může být všechno jinak,“ myslí si trenér Slovácka B Anton Mišovec, který přiznává, že pro duel ve Zlíně pozoruje na sobě i na hráčích zvýšenou motivaci.

„Je to derby, kluci se znají, jde o prestiž. Je to jakési srovnání obou fotbalových škol. Já věřím, že ukážeme naši kvalitu, nastřílíme Zlínu nějaké góly a neodjedeme s prázdnou,“ přeje si Mišovec.

„Od té doby, co odešel do Uherského Hradiště od nás trénovat Jirka Chytrý, berou derby daleko prestižněji ve Slovácku,“ promluvil na téma rivalita kouč rezervy Tescomy Boris Káňa, jehož celek prohrál už čtyřikrát v řadě. „Naše hra má ale vzestupnou tendenci. Kluci se postupně adaptují na mužský fotbal,“ věří Káňa ve zlomení černé šňůry nezdarů.

Vzhledem k tomu, že A-tým hraje svůj zápas na Žižkově o den později, musí se Káňa obejít bez výraznějších posil. Naopak Mišovec se může spolehnout hned na nejmenovanou čtveřici borců z širšího kádru prvního mužstva, které dnes hostí České Budějovice.

TVD Slavičín a Spartak Hulín, kteří se rozešli ve středeční předehrávce vloženého 15. kola smírně, se dnes od 16 hodin představí na hřištích soupeřů. Třetí Spartak zakončí náročný program pěti utkání během dvou týdnů u druhých Vítkovic, které na jaře spadly ze druhé ligy.

TVD Slavičín a Spartak Hulín, kteří se rozešli ve středeční předehrávce vloženého 15. kola smírně, se dnes od 16 hodin představí na hřištích soupeřů. Třetí Spartak zakončí náročný program pěti utkání během dvou týdnů u druhých Vítkovic, které na jaře spadly ze druhé ligy.

„Nám teď nezůstává čas na trénink, snažíme se hlavně regenerovat. Jsem rád, že se na nás zhuštěný program výsledkově nepodepsal,“ pochvaluje si hulínský trenér Josef Pospíšil. „Ve Vítkovicích to bude trošku jiné než ve Slavičíně. Domácí víc preferují kombinační fotbal. Mají velice kvalitní tým. Bodový zisk by byl pro nás velkým úspěchem,“ ví Pospíšil.

To stejné platí i pro Slavičín, který jede k osmé Břeclavi po sérii čtyř domácích zápasů. Valaši v nich nasbírali sedm minusových bodů. „Venku se nám hraje lépe než doma, bohužel nás ale trápí marodka,“ posteskl si slavičínský kouč Ladislav Straka. K stoperovi Bělaškovi a kanonýrovi Křížovi přibyl střední obránce Řihák.

Valaši mohou alespoň vycházet z předchozí sezony, v níž Břeclav dvakrát porazili 1:0. „Jsou soupeři, kteří nám nesedí a naopak. Doufám, že to potvrdíme i teď v Poštorné,“ zmínil Straka areál, kde má aktuálně osmý celek tabulky domácí prostředí.

Poslední regionální zástupce v MSFL z Kroměříže odehrál svůj domácí duel s HFK Olomouc v pátek večer.

Zpravodajové Deníku