Ten tak začíná na místě, kde skončilo jeho poslední prvoligové angažmá; 16. září 2006 byl po porážce 0:1 odvolán z lavičky Příbrami.

TESCOMA ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE

sobota 19.00

bilance: 10 zápasů, 4–3–3, skóre 11:11

loňské zápasy: 1:0 (doma), 0:1 (venku)

„Říká se, že nové koště dobře mete, ale pro nás to bude zápas jako každý jiný,“ pravil zlínský kouč Josef Mazura. Po dvou úvodních prohrách 0:1 začali jeho svěřenci sbírat body a v následujících dvou duelech vybojovali čtyři, což jim stačí na 12. místo.

Naopak Jihočeši jsou zatím největším zklamáním ligy. Kromě domácí bezbrankové remízy s Bohemians Praha ve zbývajících třech zápasech prohráli vždy minimálně o tři branky. Naposledy podlehli na svém stadionu se Spartou Praha 1:4 a venku nestačili na Teplice 0:4 a Příbram 0:3. Chabé výsledky stály místo trenéra Jana Kmocha, jehož ve středu nahradil protřelý Pavel Tobiáš.

„Musíme za vším udělat tlustou čáru a odvézt maximální počet bodů. K tomu musí každý na hřišti odvést maximum. Věřím, že jsme kvalitnějším mužstvem než Zlín,“ vyhlašuje bojovně Tobiáš, který chystá změny v sestavě.

Mazura si z toho ale nic nedělá. Soupeře má dobře přečteného. „Dělá fatální chyby v obraně. Ty se ale budou těžko opakovat. Hodně branek dostává po centrech ze strany,“ naznačil, kudy by měla vést cesta k překonání jihočeské defenzivy.

Plány domácích však nabourávají zdravotní problémy klíčových hráčů. Málo pravděpodobný je start levého zadáka Pennera a podle všeho i ofenzivního záložníka Malára. Velký otazník visí také nad dvojící Zúbek, Kroupa. Příležitost tak zřejmě opět dostane střelce vyrovnávací branky z Kladna Bača a také zbrusu nová posila Malchárek, který přestoupil ve čtvrtek z Plzně. Dvaadvacetiletý univerzál se buď postaví na levý kraj obrany místo Pennera, nebo do záložní řady.

„Sice ještě nejsem s mužstvem sehraný, výhodu ale je, že budeme hrát doma,“ uvedl odchovanec vítkovického fotbalu.

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Malcharek – Kraus, Kóňa, Šmahaj, Konečník – Bača, Vyskočil (Kroupa).