Mezi nimi nechybějí ani dva zástupci z regionu. Zlínská Tescoma se po týdnu opět střetne s Mladou Boleslaví, která naposledy na Letné zvítězila v lize 2:0. Slovácko nastoupí na hřišti Českých Budějovic. V letošním ročníku první ligy se ze dvou výher radovali Jihočeši, kteří v obou případech vyhráli 1:0. Už dříve si účast v semifinále vybojovala Sparta Praha po výhře v Příbrami. Hned v pátek se uskuteční losování dvojic, které se utkají o finále 16. a 17. května.

TESCOMA ZLÍN - MLADÁ BOLESLAV

Zlínští sice v zimní přestávce tvrdili, že pohár stavějí stejně vysoko jako ligu, ale v současnosti je pro ně prioritou záchrana v nejvyšší soutěži. "To ale neznamená, že nebudeme chtít postoupit. Favoritem je ale Boleslav, která se v posledních zápasech rozjela. Budeme se snažit její sérii zastavit," prohlásil trenér Tescomy Pavel Hoftych, jenž plánuje změny v sestavě. Na trávníku by se měli objevit zadáci Janíček, Penner a Švach, kteří kvůli osmi žlutým kartám budou chybět v nedělním utkání v Teplicích. Naopak chybět bude útočník Bača, který se zotavuje z otřesu mozku.

Hosté mají problémy se sestavou, trápí je série zranění. "Máme plno zraněných, nejvíce mezi obránci, a nyní vůbec nevím, kdo nastoupí," řekl Uhrin a postěžoval si na rychlý sled zápasů. "Sparta je zvýhodněná, že si pohár předehrála, a to, si myslím, není normální," poukázal Uhrin na letenského konkurenta, který si zápas předehrál před startem jara a po pondělním derby stejně jako jeho tým bojuje o primát ve dvou soutěžích. Zlínský klub chce na utkání přilákat co nejvíce fanoušků, proto ženy a mládež do 15 let mají volný vstup na východní tribunu.

Předpokládaná sestava Zlína: Zlámal - Janíček, Švach, Zbožínek, Penner - Kraus, Vrtělka, Opiela, Červenka - Žůrek, Vyskočil.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 1. FC SLOVÁCKO

Dnes budou mít Jihočeši nejen výhodu domácího prostředí, ale také nastoupí proti oslabenému soupeři. Slovácko se totiž výhrou nad Olomoucí udrželo ve hře o záchranu v nejvyšší soutěži a v poháru bude největší opory šetřit. "Dostanou příležitost hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli. To však vůbec neznamená, že bychom tam jeli se slabším mužstvem," odmítá trenér Slovácka Pavel Malura, že předem obětuje postup do semifinále. "Do Budějovic jedeme s cílem postoupit, šance jsou padesát na padesát," tvrdí Malura. Jeho tým přitom před necelým měsícem utržil právě od Poborského a spol. tvrdou lekci. "Teď to ovšem bude úplně jiné utkání, daleko méně vypjaté. Navíc s námi nikdo nepočítá, a my tak můžeme překvapit."

Domácí trenér Cipro před dnešním utkáním varuje. "Slovácko odehrálo poslední zápasy výborně. Je to dobře vedené mužstvo, sebralo body Slavii a Liberci. Nečeká nás vůbec nic lehkého," upozornil František Cipro. Do sestavy se vrátí opory Poborský a Volešák, které kouč šetřil na pohár v ligovém duelu v Plzni.

Předpokládaná sestava Slovácka: Marek - Kubáň, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Mareš, Kúdela, Görner, Racko - Brožík, Ondřejka.