„Jsme na tom lépe než jsme před sezonou čekali,“ přiznal čtyřicetiletý trenér, jenž před startem soutěže chtěl mít po 16kolech na kontě 20bodů. Jeho tým nakonec otři body tento plán překročil. Ato idíky tomu, že se letos konečně dočkal výhry venku. Po tříbodovém exportu zLiberce jeho svěřenci vybrakovali také Mladou Boleslav ipražský celek Bohemians 1905. „Těmito výsledky jsme si získali větší respekt. Už jsme nejezdili ven vroli nazdárků,“ těší Hoftycha, jenž letos na jaře Zlín vlize zachraňoval.

Ateď sním útoční na přední příčky. Kdyby Tescoma dotáhla některá domácí utkání dotáhnout do vítězného konce, mohla mít na kontě ještě víc bodů. „Před našimi fanoušky jsme soupeře dokázali zatlačit do defenzivy, ale neproměńovali jsme šance. Kvůli tomu jsme nedokázali zdolat Olomouc, Jablonec a Most,“ vyjmenoval trenér, jenž má radost ze zvýšeného zájmu zlínských příznivců.

„Chodí jich na stadion více než dřív a hodně nám pomáhají. Myslím, že na jaře se mají na co těšit. Do Zlína přijedou kromě všech pražských celků iMladá Boleslav, Liberec nebo Brno,“ upozornil Pavel Hoftych, jenž společně sasistenty Markem Kalivodou a Jiřích Chytrým tvoří trenérský triumvirát. „Sjejich pomocí šla naše hra nahoru. Myslím si, že všichni kluci základní sestavy udělali výkonnostní pokrok,“ zdůraznil hlavníkouč.

Na lavičce ale nezažil jen příjemné chvíle. Hlavně na dva zápasy by nejraději co nejdříve zapomněl. Po debaklu 1:7 na hřišti Slavie selhal Zlín ipod televizní věží na Žižkově. „Slavia nám dala facku. Brzy jsme prohrávali 0:4 a nevěděli, jak na to zareagovat. Ale ještě víc mě mrzí herní výpadek na Žižkově. Selhali jsme se soupeřem, na kterého jsme rozhodně měli,“ podotkl Hoftych, jenž vtěchto těžkých chvílích cítil podporu majitele klubu Zdeňka Červenky. „Chtěl bych mu poděkovat, že stále věřil naší práci a nedostával realizační tým a hráče pod zbytečný tlak,“ pravilkouč.

Nebýt propadáku se Slavií patřil by Zlín knejlépe bránícím týmům vsoutěži. Pilíři defenzivy se stali gólman Baránek, jenž vsedmi duelech neinkasoval, a stopeři Kroča se Zbožínkem. Ten navíc ke spolehlivé obranné práci přidal čtyři trefy a po pětigólovém útočníkovi Žůrkovi je druhým nejlepším střelcem mužstva. „Důležité je, že máme stabilizovanou sestavu, vníž jsme odehráli většinu podzimu,“ uvedl Hoftych.

Jeho svěřenci si ještě dnes a zítra zahrají hokej a od čtvrka si budou užívat dovolenou. Zimní příprava začne 3.ledna. Dojde během přestávky kpohybu vkádru? Kouč svému týmu věří a posily vtuto chvíli nepotřebuje. Ale oněkteré fotbalisty Tescomy se prý začíná zajímat konkurence. „Pro případ, že naše vedení někoho prodá, mají ode mě šéf skautingu Bartl sgenerálním manažerem Valáškem seznam případných posil,“ poznamenal zlínský trenér.