Sobotní duel byl pro některé jeho aktéry velmi pikantní. Na lavičce Nitry stál extrenér Zlína Pavel Hapal, pod jehož vedením v současnosti působí na postu stopera odchovanec Tescomy Tomáš Janíček a nově i jeho bývalý zlínský spoluhráč Martin Bača. Janíček vydržel na hřišti první poločas, Bača šel z trávnák až ve druhé půli. Po krátkém testu už je jasné, že půlku sezony stráví na Slovensku.

„S Nitrou jsme se dohodli na Bačově půlročním hostování. Ještě předtím jsme ale s hráčem podepsali novou tříletou smlouvu,“ prozradil generální manažer Tescomy Ladislav Valášek.

Zlínští se v Nitře poprvé prosadili po hodině hry zásluhou Šmahaje, zvýšení zařídil křížnou přízemní ránou Petr Musil, který se po nedávném přestupu z Brna radoval z premiérové trefy v novém týmu. Po snížení domácího Karlíka uzavřel skóre pohotově hlavičkující Vyskočil. „V prvním poločase nám vázla přechodová fáze. Po změně stran jsme se ovšem zlepšili a kvalitnímu soupeři dokázali vstřelit krásné góly, takže jsem spokojený,“ podotkl kouč Zlína Pavel Hoftych.

Během herního soustředění ve Zlatých Moravcích už začal přemýšlet o podobě základní sestavy. A složení základní jedenáctky se mu necelé dva týdny před startem druhé části první ligy rýsuje. „Představu už mám. Sestava z Nitry by se oproti té ligové mohla lišit tak na třech místech,“ pravil Hoftych.

Jeho celek čeká první mistrovský zápas letošního roku 16. února na domácím hřišti proti Spartě. Ještě před soubojem s obhájcem titulu odehraje Hoftychův výběr poslední přípravný duel. Ligovou generálku Zlín absolvuje doma v sobotu s druholigovým HFK Olomouc.

NITRA – TESCOMA ZLÍN 1:3 (0:0)

Branky: 69. Karlík – 60. Šmahaj, 66. Musil, 84. Vyskočil. Zlín: Baránek – Zúbek, Kroča (68. T. Gavlák), Zbožínek, Penner – Musil (68. Baranyai), Vrtělka, Šmahaj (60. McQuilkin), Malár (68. Dujka) – Žůrek (46. Vyskočil), Pacanda.