Zlín přijel do Olomouce bez několika hráčů základní sestavy, zato s odhodláním vzepřít se sestupovému osudu. V úvodu mohl hosty poslat po přihrávce Dostálka do vedení Bača, ale debutant Šustr se z úhlu překvapit nenechal.

Zlín byl i dál aktivnější, ale Sigma postupně jeho nápor neutralizovala a nakonec se sama chopila iniciativy. „V začátku nám chyběla nabídka, kazili jsme přihrávky,“ nebyl spokojen olomoucý trenér Zdeněk Psotka.

První nebezpečí pro Baránka znamenala Ordošův pokus z otočky těsně vedle, při níž měl olomoucký střelec na zádech nechtěnou ozdobu v podobě obránce Zbožínka. Rozhodčí Jech ale penaltu neodpískal.

Olomouc dál tlačila. Hubník po krouceném centru Heidenreicha ukradl Rossimu z hlavy téměř jistý gól a Kaščák vzápětí napálil odražený míč do břevna. Za pozornost pak do poločasu stála ještě Melinhova filigránská patička, po níž však Hořava technickou střelou branku minul.

Do druhého poločasu zase vstoupil lépe Zlín. Po Dostálkově průniku ale nikdo jeho zpětnou přihrávku nedokázal zužitkovat. Pak měl velkou šanci Musil, ale po pěkné kombinaci spoluhráčů zakončil daleko vedle.

Sigma pak opět vyrovanala hru, ale na rozdíl od první půle se změnilo i skóre. Hořava si posunul míč do středu a svou slabší levačkou nedal z dvaceti metrů Baránkovi šanci - 1:0.

Hosté mohli vyrovnat v sedmdesáté minutě. Bača krásně sklepl k Musilovi, ale Šustr byl na správném místě. Sigma odpověděla Hubníkovou hlavičkou, se kterou měl Baránek plné ruce práce, ale nakonec ji vytlačil na roh.

Hrálo se nahoru dolů. Po Dostálkově dalekonosné střele zachránilo Šustra břevno. V 83. minutě už ale bylo opravdu zle. Místo uklidňující druhé branky přišlo vyrovnání Bači. Stadionem obcházelo budějovické déja vu.

Zvrátit stav věcí mohl ještě v závěru Ordoš, ale jeho hlavičce chyběla razance, takže zápas skončil remízou.

„Bylo to vyrovnané utkání, zajímavé pro diváky, remízu vidím jako spravedlivou,“ řekl zlínský trenér Ladislav Minář. „Spíš bych řekl, že ta remíza vůbec nic neřeší,“ reagoval na to Psotka.

SK Sigma Olomouc – FC Tescoma Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 64. Hořava – 83. Bača. Rozhodčí: Jech – Jiřík, Slavík. ŽK: 31. Kaščák – 10. Čelůstka, 39. Dostálek, 66. Novák. Diváků: 4.487

Sestavy: Sigma: Šustr – Rossi, Škerle, Hudec, Heidenreich – Melinho (88. Petr), Kaščák, Hořava – Hubník (83. Štěpán), Ordoš, Janotka (61. Kobylík). Trenér: Zdeněk Psotka.

Zlín: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila (34. Novák) – Musil, Zúbek, Dostálek, Lukaštík (70. Bačík) – Vyskočil (87. Elšík), Bača.