Zlínská devatenáctka čeká na vítězství už čtyři kola, přesto se stále drží na výtečné druhé pozici s pětibodovým odstupem za Olomoucí. V zápase s Ostravou museli svěřenci kouče Chytrého dvakrát dotahovat náskok soupeře.

Podruhé se jim to povedlo deset minut před koncem. „Získaný bod má svou hodnotu. Na rozdíl od podzimu, kdy jsme díky pozorné defenzivní hře vítězili většinou o jednu branku, teď hrajeme se špičkovými českými celky fotbal, který se mi líbí. A nechceme od toho ustupovat,“ prohlásil Jiří Chytrý.V závěru duelu zariskoval a nechal na hřišti jen tři beky. „Ostrava mohla rozhodnout, jenže neproměnila šanci a my jsme stihli vyrovnat,“ usmíval se trenér Zlína.

Mladší dorostenci se po krátkém výpadku opět rozjeli a vrátili se na první pozici. Před utkáním ve Zlíně měly oba celky shodný počet bodů a bylo jasné, že vítěz se dostane do čela tabulky. Nerozhodný výsledek by nahrál pražské Slavii.

Jenže mladíci Tescomy obavy ze ztráty bodů rychle rozptýlili. „Od začátku jsme byli lepší. Hráli jsme dobrý kombinační fotbal s potřebnou agresivitou a Baníku jsme nedali žádnou šanci,“ poznamenal kouč sedmnáctky Jan Somberg.

Jeho výběr vedl 3:0 a 4:1, Ostravané snížili na přijatelnější rozdíl až ve čtvrté minutě nastavení. „V té době už jsme byli myšlenkami někde jinde. I přesto jsem byl velmi spokojený,“ pravil Somberg.

Zlínské dorostence čeká nabitý program - v sobotu se představí v Praze proti Bohemians a ve středu na Vršavě hostí Spartu Praha.