Ani v sobotu nebudou kompletní. Přesto mohou jejich příznivci vyhlížet k domácímu duelu s Čáslaví s větším optimismem než před týdnem v Sokolově, kde trenér Alois Skácel postrádal polovinu základní jedenáctky.

„Nemocní zůstali Švach a Polách, hrát bude Roman Dobeš, Kubica s Paciorkem jsou s otazníkem,“ prozradil Skácel aktuální zdravotní stav mužstva. Kubicu s Paciorkem trápil natažený sval, oba už ale v týdnu trénovali.

Složení základní jedenáctky je pro Zlín alfou a omegou úspěchu. Dokud byla Tescoma kompletní, držela se na čele soutěže. Jakmile jí ale začali vypadávat zranění hráči, prohrála čtyři z pěti utkání, čtyřikrát nevstřelila branku a spadla na sedmé místo. Příležitost dostali vlastní odchovanci, kteří ale zatím nejsou konkurenceschopní.

„Marodka nám nahrála, že si můžeme kluky vyzkoušet. Že je to na úkor výsledků, s tím nic nenaděláme. Taková je filozofie klubu a je správná,“ podotkl Skácel.

Proti Čáslavi budou chtít jeho svěřenci utnout sérii tří porážek, kterou proložila jediná podzimní domácí prohra s Jihlavou.

„I když jsme byli oslabení, tenhle zápas jsme prohospodařili. Byla chyba, že jsme si nechali dát branku. Tři ztracené body nás mrzí a teď to musíme napravit. Není to boj o život, ale boj o fanouška, kterého jsme získali a kterého si chceme udržet. Ten je pro nás nejdůležitější,“ prohlásil kouč Tescomy, která má ve druhé lize s průměrem 2331 diváků nejvyšší návštěvy.

Dvanáctá Čáslav je ale venku daleko úspěšnější než doma a z 13 bodů urvala osm na cizích hřištích. Dokázala zvítězit v Karviné, ve Vlašimi a remizovat se šestým Třincem a druhými Bohemians Praha. „Čáslav hraje typický český fotbal na brejky a standardní situace. Je hodně nebezpečná,“ ví Skácel.

Zápas, který hodně napoví o jarních ambicích ševců, má poprvé na podzim výkop v 17 hodin. Oba vzájemné duely na Letné vyhrál Zlín nejtěsnějším poměrem 1:0.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Jugas, Kubica (Hájek), Malý, Jelínek – Elšík (Motal), Paciorek, R. Dobeš – Bača, Poznar, Železník.