Sešívaní se tak dotáhli vedoucí Spartě na rozdíl jediného bodu, naopak Zlín zůstal čtrnáctý a pozice jeho kouče Josefa Mazury je hodně nejistá.

TESCOMA ZLÍN – SLAVIA PRAHA 0:3

Pražané o své jasném vítězství rozhodli třemi góly ve druhé části prvního poločasu. O všechny zásahy hostů se přitom postarali zahraniční hráči. Nejdříve dvakrát potěšil srdce fotbalového fandy Francouz Belaid. Po Krajčíkově přitknutí napřáhl z 25 metrů a vymetl levý horní roh Baránkovy brány.

Ani při druhé trefě Belaida neměl brankář Tescomy nárok. Šventův dlouhý centr napálil slavistický záložník z voleje přesně k levé tyči. Druhému gólu ovšem předcházel jasný ofsajd Necida, který asistent Hojsík přehlédl. Třetí hřebík do zlínské rakve pak zatloukl dvě minuty před přestávkou Makedonec Toleski, jemu nabil kdo jiný než Belaid.

Domácí, kteří nastoupili s jediným útočníkem Žůrkem, se dostávali do soupeřovi šestnáctky jen sporadicky. Přesto mohli vyrovnat. Tři minuty před druhým Belaidovým zásahem zacílil z hranice šestnáctky Vyskočil, jeho rána ale proletěla s tečí hostujících obránců na roh. Ten rozehrál po zemi Šmahaj, prudký míč prošel k Zbožínkovi, který ale střílel do míst, kde stál připravený Vaniak.

Ve druhé půlce sešívaní polevili, přesto měli stále jasně navrch. Jejich převahu ještě zvýraznil zlínský obránce Penner, který dostal v 69. minutě po druhé žluté kartě červenou. Přesilovku ale viditelně se šetřící Slavie nevyužila. I tak ji ale domácí příznivci vyprovodili do kabin s potleskem. Naopak trenér Tescomy Josef Mazura a sportovní ředitel klubu Ladislav Minář se dočkali od zlínských fanoušků jenom pokřiku: „Mazura ven. Minář ven!“ O případném setrvání Mazury na lavičce se rozhodne v nejbližších dnech.