V létě 2009 narazil na Moldavany se Slavií a musel skousnout vyřazení z předkola Ligy mistrů. V odvetě v Edenu totiž vyrovnal v 90. minutě Ferreira na 1:1 a po úvodní bezbrankové remíze poslal překvapivě dál svůj tým. „Vzpomínka je hořká. O to víc, že jsme na soupeře měli,“ přikývl 40letý bývalý obránce, který Moldavany potká ve čtvrtek v Evropské lize jako vedoucí zlínského mužstva.

Vybavíte si, jaké jste měl pocity po zásahu Tiraspolu?
Když tým obdrží gól v poslední minutě, tak pocity jsou vždycky stejné. Člověk je naštvaný. Ale v případě Ligy mistrů je to ještě dvojnásobně horší.

Byl soupeř před osmi lety trpaslíkem?
Z týmů, které jsme tehdy mohli dostat, asi jo. Ale kvalitu měl.

Na jaké úrovni bylo zázemí v Tiraspolu? Dnes je tam parádní fotbalový komplex…
Viděl jsem fotky, stadion je hezký. Ale to byl už i tehdy a panovala na něm dobrá atmosféra. Máme se na co těšit.

Máte ponětí o síle soupeře?
Díval jsem se na soupisku, jsou tam i Brazilci, takže podle mě to bude šikovný tým.

V mužstvu je stále Wilfried Balima z Burkiny Faso, proti kterému jste tehdy hrál…
Aha, tak to nevím. (úsměv) Týmy se mění, ale jak říkám, Tiraspol bude mít kvalitu. S přehledem vede moldavskou ligu.

Slavii se vyřazením zlomila úspěšná éra, Zlín naopak může odstartovat evropskou jízdu. Vidíte to stejně?
Zápas nám ukáže, jak na tom jsme a kam můžeme v Evropské lize směřovat naše ambice. Pro většinu našich hráčů bude soutěž novou zkušeností, je to něco jiného než liga, tak uvidíme.

Osobně si užijete jako funkcionář účinkování v Evropě?
Já doufám, že uvidím dobrý fotbal. (úsměv) Mimo to jsem zvědavý, jak fungují zápasy evropských pohárů v zákulisí. Zatím nevím, co od toho čekat, takže se nechám překvapit.

V pozici hráče jste duely vnímal jako výjimečné?
Ano, bylo to nadstandardní. Konkrétně v Evropské lize jsem se setkal s týmy jako Valencia, Lille nebo FC Janov. Zápasy byly skvělé.

Jaký vám zůstal úplně nejsilnější zážitek?
Postup se Slavií do skupinové fáze Ligy mistrů a ještě mi v paměti hodně utkvěl zápas v boji o Evropskou ligu na hřišti CZ Bělehrad. Prostředí tam bylo dost bouřlivé. (úsměv)

Zlín má ve skupině ještě Kodaň a Lokomotiv Moskva. Budou to pro vás nové cestovní stanice?
Ano, nikdy jsem tam nebyl. Těším se, ale na nějaké poznávání to nikdy moc není. Člověk vidí hlavně stadion. (úsměv)