„Z trefy mám radost, ale zároveň ji beru jako rutinu. Není to ani moc super ani moc špatné. Prostě gól v přáteláku," líčil 26letý vysoký forvard.

Vypadá to, že časujete formu na ligové duely?

No, je to pravda. (Úsměv.) Při utkání se Skalicí (31. 1. výhra Zlína 2:0 – pozn. red.) jsem si už říkal, že je to hrozné a gól nedám. Teď se však cítím dobře, herně je to lepší. Nicméně palebnou sílu jako Lukáš Železník nemám, musím jej dohnat. (Úsměv.)

Kolik branek dáte na jaře?

(Smích.) To už nikdy neříkám, protože metu pak nesplním. Vždycky jsem uvedl číslo a pak jsem vsítil čtyřikrát méně gólů. (Smích.)

Jak složitý byl souboj s třetiligovým soupeřem?

Člověk se na takové střetnutí musí připravit v hlavě. Oni to berou víc motivačně, přičemž my se nechceme hlavně zranit. HFK první poločas stačilo našemu tempu, dobře zakrývalo prostor a my jsme se těžce prosazovali. Nakonec jsme ale branky nastříleli. Na druhou stranu jsme nedotáhli spoustu akcí, což si vytkneme a ukážeme na videu, abychom příště byli ještě efektivnější.

Znovu jste nastoupil v elitní útočné dvojici. Cítíte důvěru kouče?

Ano. Jsem strašně rád, že nastala změna trenéra. Určitě nám pomůže, už nyní se to projevuje. Máme nacvičené šablony, co chceme hrát, a zažitý vlastní styl hry, který praktikujeme proti každému týmu. Nepřizpůsobujeme se soupeři. V tom jsme udělali největší posun. Trenér Páník odvádí svou práci dobře.

Na podzim jste nenastupoval pravidelně. Pociťoval jste novou motivaci s jeho příchodem?

Ano. Chtěl jsem ukázat, že jsem si zasloužil víc pobývat na hřišti. Byť jsem to nedával najevo, cítil jsem pod minulým koučem (Martin Pulpit – pozn. red.) křivdu. Sice mi trenér Páník občas taky pořádně naloží, ale bez biče se to ve fotbale neobejde. Jak je jen cukr, cukr, tak se hráč nikam neposune. Za bič jsem rád, i když jej někdy nesu hůř, záleží na náladě. Ale jak říká David Hubáček: Jakmile tě kouč přestane drbat, tak ztratil zájem. Já jsem tedy spokojený, že mi občas dává kapky. (Úsměv.)

Mílovými kroky se blíží jarní odvety ve FNL. Co to s vámi dělá?

Cítím chvění, nohy svrbí, už bych do toho skočil. Všichni se o lize bavíme. Žižkov, Žižkov, Žižkov, v kabině to pořád padá. Start vyhlížíme.

Ladit se na něj aktuálně budete v Luhačovicích. Jak se těšíte?

Moc, rozbije se ten stereotyp ve Zlíně. Bude prostor věnovat se něčemu navíc, přečtu si třeba knihu a zkrátka zrelaxuju. Jen bych uvítal, kdybychom už šli na přírodní trávu.

Klub angažoval Zdeňka Grygeru. Co na to říkáte?

Bude mít pro klub pozitivní dopad. Má obrovské jméno, zná se se všemi a může nám jen pomoct. Celkově se změnami ve vedení přišel čerstvý vzduch a Zlín teď jde správným směrem.

Zlín – HFK Olomouc 5:1

Poločas: 2:0. Branky: 19. Poznar, 42. Železník, 47. Salachna, 49. Elšík, 89. Kurtin – 76. Varaďa. Rozhodčí: Poláček – Zpěvák, Kotačka. ŽK: Pazdera.

Zlín – I. poločas: Dostál – Pazdera, Hubáček, Hájek, Benčík – Kopečný, Živulič, Holík, Bartolomeu – Železník, Poznar. II. poločas: Adamuška – Blanař, Jurič, Malý, Višněvský – Elšík, Motal, Salachna, Matějov – Kraut, Kurtin. Trenér: Bohumil Páník.

Autor: Jan Šmíd