„Ano, sedmibodová ztráta na tým před námi je velká, ale pokud sestoupíme, tragédie to rozhodně nebude. Kdo ví, jestli ve finále nesestoupíme administrativní cestou. Nové plánované legislativní změny a především zákaz hostování, respektive střídavých startů nás a podobně malé vesnické kluby připraví prakticky o mládež," trápí Minaříka více než podzimní výsledky seniorského týmu.

Důvod trápení Metropolu přitom je podle Minaříka jednoduchý – rozsáhlá marodka. „Když se vám před sezonou zraní pět hráčů základu, navíc s výjimkou stopera Čunka celá obrana, je to těžké," krčí rameny při pohledu na skóre 20:46. „Defenziva byla naším největším problémem. Na jaře už by ale mělo být vše v pořádku, do přípravy se totiž zapojila většina marodů v čele se zkušeným záložníkem Vlastimilem Bořutou mladším a nejlepším střelcem uplynulých ročníků Zdeňkem Minaříkem," upozornil fanoušky a především soupeře člen vedení.

Zárukou zlepšených výsledků by měly být i nové posily, které se již podařilo Metropolu získat. „Jistý je už příchod obránce Jaroslava Kašpara z Halenkovic, který ale začínal ve Zlíně, a zkušeného útočníka Miroslava Třasoně z Bystřice pod Hostýnem. V hledáčku ještě máme další tři zkušené fotbalisty, ale dokud jejich příchod nebude i formálně dořešen, nemohu prozradit více," omluvil se Minařík.

V přípravě aktuálně v Podkopné Lhotě maká více než 16 hráčů, kteří sérii přípravných zápasů odstartují o víkendu se Zlínskými Pasekami. „Dalšími soupeři budou mimo jiné Slušovice nebo Baťov. Připravíme se co nejlépe na odvetnou část, kdy hlavní prioritou bude kvalitním fotbalem přilákat do hlediště zpět naše fanoušky. A pokud to v součtu vyjde a zachráníme se, budeme jen rádi. nyní to mají v rukou jen fotbalisté," pousmál se vedoucí týmu Podkopné Lhoty Radek Minařík. „A kdo postoupí? V mých očích je největší favorit Kelč, ta si to nenechá ujít," dodal.

Nejlepší střelci podzimu:

Štěpán Ročák ⋌7

Marek Nedavaška ⋌ 6
Václav Srovnal ⋌3