„Kdo měl u nás možnost vidět zápasy Táborska, tak o něm vždycky referoval a vždycky to bylo pozitivní. Teď byla možnost jej získat a já jsem velice rád, že se to podařilo," přiznal devětapadesáti­letý kouč.

Stejné potěšení zavládlo po dnešním podpisu tříleté smlouvy i na straně hráče, jak prozradil jeho agent Daniel Smejkal ze společnosti IFM-M zprostředkovatele Dalibora Laciny.

„Ibra je v Česku dva a půl roku. Hrál druhou ligu a měl velké přání dostat se jednou do nejvyšší soutěže. Zlín o něj projevil zájem asi před měsícem a půl, ale jednání se táhla, protože Táborsko za žádnou cenu nechtělo ztratit svého nejlepšího hráče. Nakonec však situace dospěla do vítězného konce. Ibra je šťastný, že může působit v lize a udělá vše pro to, aby ve Zlíně patřil k nejlepším fotbalistům," sdělil.

Na Letné osmadvacetiletý rodák z Abidjanu převzal dres s číslem deset. Tedy s tím samým, jaké nosil Tomáš Poznar, než přestoupil do Plzně.

„Číslo deset jej trochu zavazuje k nejlepším výkonům. Uvidíme, teď je to na Ibrovi," usmál se osmatřicetiletý Smejkal.

Trenér Páník si nechal v utajení, kde posilu potenciálně vidí v sestavě, ale Daniel Smejkal pronesl při charakteristice Traoreho, že nejlepší je pro něj pozice podhrotového hráče.

„Uvidíme, jak se kouč rozhodne. Ibra si své místo najde. Má na to, aby se v lize prosadil. Je technicky velmi zdatný a má fotbalové cítění, že s periferním viděním rozdává přihrávky mezi stopery. To se Zlínu, kde jsou rychlé kraje, bude hodit," myslí si.

Vedle Traoreho podepsal Fastav dnes tříletou smlouvu i s Davidem Štípkem. Naopak Robert Bartolomeu odešel do konce roku na hostování do Znojma, aby měl herní praxi.