Loňský vítěz druhé ligy měl ve vzájemných zápasech dlouho navrch, na podzim však žlutomodří vyprovodili soupeře výpraskem 5:0.

FK ÚSTÍ NAD LABEM – FC FASTAV ZLÍN

Dnes: 10.15 hodin

Bilance ve II. lize: 3 –1 – 1

Většina trenérů předchozí vysoké výhry svým svěřencům před vzájemným zápasem se stejným soupeřem raději nepřipomíná. Aby nedošlo k podcenění. Zlínský kouč Marek Kalivoda ale před výjezdem ševců k dnešnímu dopolednímu utkání v Ústí nad Labem udělá výjimku a o podzimní výhře ševců 5:0 se rozhodně zmíní. I proto, že v Ústí ještě Zlínští v novodobé historii neskórovali ani nebodovali.

„Kdybychom jeli do Ústí s poraženeckou náladou, tak si můžeme tento šestihodinový výlet tam a šestihodinový výlet zpět rozložený do dvou dnů klidně odpustit. Naopak já tento výsledek klukům připomenu, aby si uvědomili, že jsou s Ústím schopni hrát nejen vyrovnanou partii, ale dokážou jej také přehrát," zdůraznil Kalivoda.

Moc dobře si podzimní partii pamatuje i jeho protějšek na lavičce Severočechů. „Byl to jeden ze zápasů, ve kterém jsme podali velmi špatný výkon. Teď se pokusíme jim to vrátit," slibuje kouč Ústí Přemysl Bičovský, jenž už bude mít podle všeho k dispozici i špílmachra mužstva Jana Martykána.

„Zároveň ale očekávám, že to bude přece jen jiný zápas. Jedeme ven a my i soupeř pravděpodobně zvolíme poněkud odlišnou taktiku než na Letné," pokračuje zlínský kouč. Rozhodně však své svěřence musí nachystat na jiný styl boje, než jaký ševci podstupovali při předchozích výjezdech do Opavy, Vlašimi či Čáslavi, které hrály o holý druholigový život.

„Ústí je jiný typ mužstva než ta, u nichž jsme na jaře povětšinou hráli. I tamní prostředí je mnohem fotbalovější. Výkony, kterými se Ústí prezentuje, spějí spíš k rychlému, kombinačnímu fotbalu, a diváci si tak mohou přijít na své. Soupeř navíc bude chtít odčinit předchozí dvě porážky a určitě vsadí na aktivní úvod. Na to se musíme dobře připravit," míní zlínský kouč, jenž hodlá navázat na předchozí představení žlutomodrých z remízového zápasu se Žižkovem.

Někteří fanoušci sice byli z dělby bodů zklamaní, výsledek však ševce udržel v nejlepší pětici soutěže. A to je nejdůležitější. „Čeká nás ještě šest kol, z nichž se dá vydolovat osmnáct bodů, proto se díváme směrem dopředu. Spekulovat nad tím, co se mohlo uhrát a neuhrálo, není v tuto chvíli až tak podstatné," uvedl Kalivoda.

Podstatné podle něj je, že mužstvo, i když nevyhrálo, znovu ukázalo svoji sílu. „Hlavně první poločas měl z naší strany kvalitu při hře směrem dopředu, ale nezatracoval bych ani druhou půli. Ta byle spíše bojovná na úkor hezkých kombinačních akcí, ale ani v tomto ohledu jsme nezklamali a můžeme se od toho odrazit do zbývajících šesti kol," burcuje 38letý trenér.

Po dvou porážkách chce ale naplno zabrat také domácí Arma. „Budeme muset něco změnit, hlavně v útoku. Musíme do něj zapojit víc lidí a nebýt zbrklí. Musíme to změnit a vyhrát," potvrzuje ústecký útočník Pavel Moulis.