Už před zápasem jste údajně chtěl vsadit sto eur na to, že Lukáš Železník dá gól. To se mu povedlo. Kolik jste vyhrál?

Bohužel jsem si nevsadil. Nestihl jsem to. Ale měl jsem to v plánu. Teď mě to zpětně trochu mrzí, ale jsem moc rád, že to Lukášovi vyšlo.

Do základní sestavy jste s ním původně nepočítal. Co rozhodlo?

Nevyřízená registrace pro Martina Hrušku. Ten by asi na tomto postu dostal přednost. S Lukášem jsem se ale před zápasem bavil a zmiňovanou sázkou jsem jej chtěl povzbudit.

V poháru v Mutěnicích se mu příliš nedařilo. Byl to hlavní důvod?

Ano. Přišel mi trochu nervózní a potřeboval uklidnit. Pálil ze všech možných pozic, většinou ale mimo. Já jej však považuji za kvalitního hráče. Umí se dostat do šancí, což je základní předpoklad, zapracovat ale musí na jejich proměňování.

Nastoupili jste v improvizované sestavě. Zamotali vám hráči širšího kádru příjemně hlavu?

Budu si teď moct vybírat z většího množství hráčů. To je pro trenéra vždy příjemné. A není řeč jen o Železníkovi. Velmi dobrý výkon odvedli i Bublák a další.

Při všech problémech se sestavou fanoušky překvapilo nezařazení zkušeného Romana Dobeše. Proč jste se tak rozhodl?

S Romanem jsem před zápasem mluvil a on věděl, jaká je situace. Na jeho postu jsou momentálně jiní hráči a bude záležet na jejich výkonu, zdali tam Romana pustí, či nikoliv. Každopádně Roman je připravený a šanci určitě dostane. Jestli to bude za týden nebo dva, ale nedokážu říct.

V závěru zápasu dostal před Dobešem přednost Pavel Elšík, jenž byl přitom původně z kádru vyřazen. Na co jste reagoval?

Nestřídá se podle jména, ale podle strategie. Sokolov poslal na hřiště vysokého hráče a my jsme potřebovali výšku udržet. Proto šel právě Elšík. Počítali jsme s tím, že budeme v závěru čelit nákopům a standardním situacím, proto tento krok.