„Počítáme s tím, že pan Levý první listopadový den podepíše ve Zlíně smlouvu do konce sezony,“ řekl výkonný ředitel FC Tescoma Ladislav Minář, který u týmu působil šest týdnů jako dočasný kouč.

Levý však svůj příchod na Moravu nepotvrdil. „Dokud nebudu vyvázaný z Plzně, nechci se k tomu vyjadřovat,“ vzkázal včera ze svého bydliště v Praze.

Padesátiletý trenér se už v Baťově městě několikrát objevil, jeho poslední duel s Ostravou však sledoval jen v televizi.

„Zlín hrál hodinu velmi dobře. Zarazilo mě ale, jakým způsobem pak přišel v závěru o vedení,“ vrátil se k domácí porážce 2:5 a především čtyřem inkasovaným gólům během poslední čtvrthodiny.

Pokud usedne na zlínskou lavičku, jeho premiéra bude pikantní. V neděli totiž Tescoma zajíždí na stadion Žižkova k zápasu s Bohemians Praha. Levý prožil svá nejlepší fotbalová léta ve stejnojmenném klubu. Jeho přímým pokračovatelem jsou sice druholigoví Bohemians 1905, nárok na klubovou historii si ale činí také střížkovští klokani.

„Za stávající situace je jedno, s jakou Bohemkou hraje Zlín. Hlavně potřebuje zvítězit,“ podotkl Levý. Tescoma je po 11 kolech předposlední se ziskem pouhých osmi bodů, dvanáctí Bohemians nastřádali o dva více.

Ať už jakéhokoliv trenéra čeká problém se skládáním sestavy. Za středeční postup do čtvrtfinále Poháru ČMFS zaplatil Zlín zraněním dvou hráčů, brankáře Baránka a útočníka Bači.

Prvně jmenovaný bude s nataženými třísly odpočívat minimálně dva týdny, nejlepší podzimní střelec týmu se zotavuje z otřesu mozku. „Baránkova absence je citelná. Z juniorky se musí posunout do áčka Dostál,“ posteskl si kouč gólmanů Marek Kalivoda.

Tescoma má přitom na marodce dva krajní zadáky Pennera s Čelůstkou a kvůli kartám nenastoupí stoper Zbožínek. Trest za vyloučení s Ostravou si v poháru alespoň odpykal Malý. Na post středního obránce se ale i tak musí stáhnout defenzivní záložník Zúbek.

Pravděpodobná sestava Zlína: Kořínek - Malcharek, Zúbek, Kroča, Pazdera - Malár, Kóňa, Šmahaj, Musil - Vyskočil, Kroupa.

Program 12. kola: sobota - 17.00: Plzeň - Jablonec. Neděle - 15.00: Teplice - Olomouc, Slavia Praha - Brno, 17.00: Bohemians - Zlín, Příbram - Kladno, České Budějovice - Žižkov, 20.00: Liberec - Mladá Boleslav. Pondělí - 17.15: Ostrava - Sparta Praha.