JABLONEC – TESCOMA ZLÍN

sobota 15.00

bilance: 13 zápasů, 6 výher, 4 remízy, 3 porážky, skóre 14:14

podzimní zápas: 1:0

Fotbalisté Tescomy drží v boji o záchranu nejnižší karty. V Jablonci musí bezpodmínečně zvítězit a čekat, že buď Příbram prohraje v Brně, nebo Kladno doma neporazí Ostravu.

„Jablonec jasně porazíme, Brno hraje o prémie a Ostrava konečně zvítězí. Prohodíme si tak místa v tabulce. Kladno půjde na naše, Příbram na kladenské a my na příbramské,“ neopouští zlínského trenéra Ladislava Mináře víra ani před závěrečnou bitvou.

Svým svěřencům bezmezně věří. A oprávněně. V lize není momentálně tým, který by měl lepší formu. Tescoma ze šesti předchozích zápasů ztratila pouze dva body v Olomouci, kde však nastoupila bez čtyř hráčů základní sestavy. „Kompletní bychom zvítězili i tam,“ je přesvědčený.

Ani na severu Čech ale nenastoupí předposlední celek soutěže v plné síle. Do sestavy se sice vrací po karetním trestu pravý bek Čelůstka, na marodce je ale záložník Rýdel a v týdnu netrénovali další dva středopolaři Dostálek s Musilem. „Ztráta Dostálka by byla citelná. Poslední čtyři zápasy je tahounem mužstva,“ podotkl Minář.

V kabině jeho týmu je i před dramatickým finišem pohoda. Ze čtvrtečního tréninku musel kouč Tescomy dokonce některé hráče vyhánět z trávníku. „Celé jaro jsou kluci pod velkým tlakem, takže strach ani nervozitu u nich necítím.“

Do Jablonce vyrazili Zlínští den před zápasem. Když na severu Čech před rokem vyhráli v lize 3:0 a na podzim v poháru 2:1, odjeli v den střetnutí. „Nechal jsem to na hráčích, aby se rozhodli podle svého pocitu,“ řekl Minář.

Sledovat výsledky Příbrami a Kladna nehodlá. „Soupeři mohou taktizovat, my ne,“ poukázal kouč Tescomy. Brno ani Ostravu zlínský klub pozitivně motivovat nebude. „Nikdy jsme to nedělali.“ Zda mají samotní hráči Tescomy slíbené zvláštní prémie za záchranu, netuší. „Pokud jim bude chtít dát nějakou speciální odměnu majitel klubu pan Červenka, je pouze na něm,“ pravil Minář.

Také Jablonec má ale ještě o co hrát, i když jeho šance na evropské poháry jsou poté, co prohrál pět ze sedmi posledních zápasů, malé. „Úkol je jasný. Porazit Zlín. Se sedmým místem se rozhodně nechceme spokojit,“ řekl pro webové stránky oddílu útočník David Lafata.

Zůstane Jablonec sedmý? Natáhne Zlín svou sérii bez porážky na sedm zápasů a díky tomu neopustí po sedmi sezonách první ligu? Sedmičkový rébus bude vyluštěn dnes před pátou hodinou.

Pravděpodobná sestava Zlína: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila – Šmahaj, Zúbek, Dostálek, Vyskočil – Kroupa, Bača.
Další program 30. kola: sobota – 15.00: Mladá Boleslav – Sparta, Olomouc – Bohemians Praha, Kladno – Ostrava, Žižkov – Plzeň, Slavia – Liberec, Brno – Příbram, České Budějovice – Teplice.