Obě strany, to znamená kouč Páník i vedení, budou spolupráci probírat v příštím týdnu.

„Sedneme si s celým realizačním týmem a vyhodnotíme si sezonu. Víme, že byla završená úspěšně díky poháru, na druhou stranu jaro podruhé neproběhlo podle představ. Řekneme si poznatky a dospějeme k závěru,“ informoval bývalý český reprezentant.

V tuto chvíli tedy zlínský trenér ještě žije.

„Nedostal jsem žádné sdělení a nevím, jestli mají média dobré informace. Ukáže to až čas,“ uvedl Páník.

Při koncentraci na zítřejší ligové utkání v Příbrami se nechtěl zaobírat tím, jestli by měl zájem vést Zlín i nadále. Neskrýval však, že duely v základní skupině Evropské ligy jsou poutavé.

„Koho by to nelákalo jednou se svézt ve formuli jedna? Pro každého trenéra jsou lákavé zápasy, které jsou na jiné úrovni než v lize,“ prohodil 60letý kouč.

„Vyzkoušeli jsme si super utkání na zimním soustředění v Turecku. Byly to mančafty s rozpočtem kolem 800 milionů až miliardy (Almaty, Ludogorets). Podobná mužstva nebo mančafty ze západní Evropy, které se probojují do Evropské ligy, budou mít také obrovskou sílu. Je to úplně jiný fotbal,“ dodal.

Na pořadu dne přitom není jen otázka trenéra, změn doznává také zlínský kádr. Prakticky jisté jsou odchody Jugase do Slavie, Vukadinoviče do Sparty a Živuliče do Plzně. Avšak záložník Ibrahim Traoré, na kterého si dělala zálusk rovněž Plzeň, ve Zlíně zůstane.

„Když se ke mně dostaly zvěsti o zájmu o Ibru, okamžitě jsem řekl, že je to pro mě nepřijatelné k debatě,“ prozradil Grygera.

V kolonce příchodů se zatím tkví jen Džafič z Táborska, ale zlínský management pracuje na dalším posílení. Vlnu rozjíždí v těchto momentech, protože vyčkával, jak dopadne postup do základní skupiny Evropské ligy.

„S některými hráči máme ústní dohodu, že by k nám měli přijít. V sobotu a v neděli budu v Praze, kde začnou další vyjednávání s manažery. Mezitím zavítám na zápas do Příbrami,“ přiblížil Zdeněk Grygera.