„Kluci odehráli slušné utkání. V některých fázích utkání jsme více drželi míč a byli nebezpeční. Zatím nám ale chybí o kousek více předvídavosti, abychom tam byli dříve a nebo se míč odrazil k nám. Ale takový je fotbal, hraje se na góly a domácí jej na rozdíl od nás dali,“ konstatoval po utkání v Moldávii zkušený 60letý kouč Zlína.

Sehráli jste více než vyrovnanou partii. Co chybělo k úspěchu?

Rozdíl byl opět v kvalitě útočných hráčů, domácí ji mají vysokou, jsou rychlí, průnikoví. Náš způsob hry byl účinný, ale nedokázali jsme častěji zahrozit. Vzhledem k velkým změnám v sestavě mí svěřenci rozhodně nezklamali, podali dobrý výkon, nejlepší na půdě soupeře v rámci Evropské ligy. Potvrdilo se, že náš široký kádr má svou kvalitu a pokud se s ním bude pracovat, výsledky přijdou.

Fotbalisté Zlína (v bílých dresech) se ve čtvrtek večer představili na hřišti moldavského mistra, týmu Šeriff Tiraspol.
Ševci po boji podlehli Šeriffu. Rozhodl Brazilec Jairo

Jak jste viděl inkasovanou branku?

Nezachytili jsme náběh soupeře. Po jeho centru tam bohužel někdo uklouzl a druhá vlna dohrála situaci do gólu. Zareagovat dříve na vyjetí soupeře z levé strany, mohli jsme brance zabránit. Takový je ale fotbal, podobných situací za zápas je tam dost. I přes inkasovaný gól mě potěšil výkon brankáře Zlámala - měl jistotu, sbíral nebezpečné centrované míče. Domácí měli výškovou převahu, proto si cením, že jsme je dokázali uskákat, ublokovat.

Tiraspol překvapivě hrál především na rychlé brejky.

Domácí na to mají vhodné typy hráčů, rychlé, dynamické, umí se k vypadlým míčům dostat. To byla jejich taktika hry, čekat na svou šanci. Škoda, že Džafičovi nevyšla nějaká ta střela, určitě jsme si mohli minimálně bod odvézt.

Jednadvacetiletý stoper Zlína Ondřej Bačo byl povolán trenérem Lavičkou do české fotbalové reprezentace hráčů do jednadvaceti let.
Smolaře Bača zradil trávník, v závěru chtěl penaltu

Velké šance měl i Mehanovič. Co chybělo?

Větší pohotovost. Hráči typu Mehanoviče jsou rychlí, agresivní a silní. Ale asi nám ještě chybí být v těchto situacích dříve, abychom to prostřelili. Ale rozhodně kluci nezklamali a ukázali hráčům, kteří mají stabilní místo, že jsou i oni na hřišti právoplatní a odehráli výborný zápas.

Po čtvrtku jste definitivně přišli o možnost postupu do další fáze Evropské ligy. Jste hodně zklamán?

Dostali jsme se do takové společnosti, ve kterou jsme ještě nedávno ani nedoufali. Pro nás to je vysoká škola, a podle všeho jsme byli slušnými žáky, neulívali se v docházce. Hodně jsme se naučili, jen bude potřeba to prodat v domácí soutěži. A nejlépe již nyní proti Slovácku. A pak na jaře opět v poháru, kde si opět můžeme zajistit účast v této skvělé evropské společnosti.