Čeští mladíci se ve skupině postupně utkají s Lucemburskem, Makedonií a Chorvatskem.

Cíl týmu je jasný. Skončit na první či druhé pozici a zajistit si účast v jarní fázi Elite Round, v níž se už bude bojovat o jedno ze sedmi postupových míst na šampionát.

„Nemá cenu se za nic schovávat. Hrajeme doma a chceme předvést odpovídající výkony, které zajistí postup,“ uvedl trenér Jan Suchopárek, který může na Moravě počítat s nejsilnější možnou sestavou.

„Kluci jsou v dobrém rozpoložení. Klíčové ale je, aby byli v patřičné formě právě během těch tří zápasů, které nás čekají. Jsme se všemi v pravidelném kontaktu, jdeme do známého prostředí. Tým bude mít patřičné podmínky, aby ukázal odpovídající výkon,“ prohlásil Suchopárek.

Čeští mladíci se na východní Moravu vracejí přesně po měsíci. V říjnu nejprve v Kroměříži rozdrtili Černou Horu 6:0 a pak ve Zlíně uhráli bezbrankovou remízu se silným Portugalskem.

„Věříme, že i v kvalifikaci navážeme na to, co jsme předvedli na posledním srazu. Ve Zlíně a Kroměříži jsme si všechno osahali a našli tady výborné zázemí. Takže se sem znovu moc těšíme a zároveň spoléháme na velkou podporu skvělých fanoušků,“ vzkázal Suchopárek.

Kvalifikace fotbalistů U19 na ME 2019

Středa 14. listopadu v 17.00: ČR U19 - Lucembursko U19 (Zlín)
Sobota 17. listopadu v 17.00: ČR U19 - Makedonie U19 (Kroměříž)
Úterý 20. listopadu v 17.00: Chorvatsko U19 - ČR U19 (Zlín)

Nominace českého týmu do devatenácti let


Brankáři: Matěj Kovář (Manchester United FC), Jan Vyklický (SFC Opava)
Obránci: Jan Beňa (SK Sigma Olomouc), Michal Fukala (FC Slovan Liberec), David Heidenreich (Atalanta Bergamo), Václav Míka (FC Viktoria Plzeň), David Šnajdr (AC Sparta Praha), David Zima (SK Sigma Olomouc)
Záložníci: Michal Kohút (1. FC Slovácko), Štěpán Krunert (FK Dukla Praha), David Macháček (SK Slavia Praha), Tomáš Ostrák (1.FC Köln), Ondřej Pachlopník (FC Zbrojovka Brno), David Píchal (1.SK Prostějov), Patrik Slaměna (FC Fastav Zlín), Ondřej Štursa (FK Dukla Praha), Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň), Tomáš Zlatohlávek (SK Sigma Olomouc)
Útočníci: Vasil Kušej (Dynamo Drážďany), Adam Provazník (FK Mladá Boleslav)

Realizační tým:

Trenér: Jan Suchopárek. Asistenti trenéra: Michal Horňák, Filip Toncar. Patron: Jan Koller
Technický vedoucí: Petr Malý. Lékař: Martin Held. Fyzioterapeut: Tomáš Skrbek. Kondiční trenér: Michal Hrubý. Člen: Ludvík Zajíc.