„Druhá sezona bývá nejtěžší, ale kádr máme už tři roky stabilizovaný a rozhodně se toho nebojím," vzkazuje svým sokům hlavní trenér Pavel Horáček.

„Proto se chceme pohybovat ve středu tabulky, nejlépe zopakovat umístění z uplynulé sezony," klade si za cíl trenér Tečovic.

Ten má navíc k dispozici kádr složený z osmdesáti procent tečovickými odchovanci. „Proto není předpoklad, že by někdo z kádru áčka odešel. Máme i zkušené borce z vyšších soutěží, kteří už u nás chtějí dohrát kariéru," připomněl 41letý trenér své velké opory Romana Chudárka, Pavla Sedláčka či Aleše Ondíka. Ten s mužstvem vloni zažil postupové oslavy z okresního přeboru do krajské soutěže. Jenže vyšší mety v Tečovicích už nemají. „Ve výboru jsme se shodli, že je to pro nás ideální soutěž. Proto žádné postupové ambice nemáme. Navíc v ní přibyla mužstva, která se dají prakticky objet na kole," pousmál se Horáček.

Měl tím na mysli atraktivní okresní mače s Loukami, Malenovicemi ale také novými účastníky I. B třídy skupiny B Jaroslavicemi a otrokovickými kluby Viktorií a SK Baťov 1930. „S Loukami a Malenovicemi jsou pro nás největší derby. Ale trochu se bojím Viktorie, která má zřejmě nejlepší kádr. Nyní ještě přibyly Jaroslavice, se kterými jsme hrávali v okresním přeboru. S Baťovem máme zase nadstandardní vztahy a s nimi úzce spolupracujeme. Akorát mě tam štve umělá tráva, ale hrajeme tam jednou za rok, tak se to dá vydržet," oddechl si Horáček, jemuž se vrátil z hostování v Kudlovicích pouze Robert Sedláček. „Je to naše jediná posila. Ale ani nám nikdo neodešel. Je to fajn, protože vím, co od mužstva můžu očekávat," libuje si Horáček.

Opět se dá očekávat vyrovnaná soutěž. Proto si jejího favorita tečovický trenér netroufá tipovat. „Bude to ještě vyrovnanější než naposledy. V jednom z posledních kol u nás hrál Kostelec a ten měl kádr posílený oproti podzimu. Pokud zůstali pohromadě, budou na tom velmi dobře," vzpomněl si na jarní nakládačku 0:5, přičemž trenér musel poslat na hřiště kvůli zraněním především borce z rezervního týmu hrající III. třídu.

Z porážky se už ale v Tečovicích oklepali a nyní myslí na nadcházející sezonu. S přípravou je trenér Horáček spokojený. „Účast na trénincích byla dobrá, jen výsledky nebyly ideální. Tři ze čtyř zápasů jsme prohráli, ale naposledy jsme sehráli generálku v Jalubí a povedla se nám. Naše výkony mají stoupající tendenci," pochvaloval si Pavel Horáček.