Nová akvizice fotbalistů Kostelce, útočník Petr Dočkal v sezoně nastřílel dva hattricky

Fotbal je přece kolektivní hra," bránil se rozhovoru 32letý útočník Petr Dočkal, který své první tři trefy vstřelil ještě za Veselou ve zlínském okresním přeboru. A nakonec se rozpovídal…

„Na Veselé jsem byl sedm let a potřeboval jsem změnu. Vrátil jsem se blíž k domovu, protože jsem ze Zlína. Ale asi se teď v kabině nedoplatím. Za přestup, za první gól, za první hattrick," počítal Dočkal litry dobré pálenky, kterou co nevidět bude chladit lednička v kabině.

„Mančaft mě přijal dobře. Kluky už jsem znal, hrávali jsme proti sobě. V tom problém není," pochvaluje si borec, který nasázel za posledních šest sezon za Veselou 65 gólů. V nové sezoně k nim přidal dalších sedm.

Čtyři z nich už nasázel v dresu Kostelce. V prvním zápase pomohl jednou trefou porazit Hvozdnou, nyní o víkendu třemi trefami nevyzpytatelnou rezervu Tečovic.

„Byli důrazní ve vápně, snažili se všechno hrát rychle dopředu. Ze začátku byli určitě lepší, ale neproměnili své šance. Po našem vyrovnání se hra vyrovnala. My jsme na rozdíl od nich proměňovali šance," našel klíčový rozdíl v posledním zápase 32letý rodák ze Zlína, který dětství strávil na Pasekách.

„Jsem už starý chlap. Už pomalu končím kariéru. Mám rodinu, ale doufám, že ještě nějaký rok odkopu. Moje ambice jsou nyní hlavně pomoct Kostelci, který hledal útočníka," vzdal se už vyšších fotbalových cílů. „Návratu do okresního přeboru bychom se ale nebránili."

V kabině se na jaře bude potkávat mimo jiné i se zlínskými hokejisty. Zcela určitě pak s útočníkem Jiřím Ondráčkem, který dlouhodobě vypomáhá na jaře po skončení sezony. K němu se pak na jaře přidal i další forvard Lukáš Finsterle.

„Známe je a víme, že jsou hokejisté. Jsou rychlí a důrazní a jdou do všeho po hlavě stejně jako v hokeji," vypozoroval Petr Dočkal.

„Většinou jsme věděli dopředu, že proti nám budou hrát. Ale trenéři na ně jinak před zápasem speciálně neupozorňují. Nikdo z nich totiž nepřevyšuje ostatní. Pro tým jsou přínosem, protože chtějí hrát, ale určitě nejsou o několik tříd lepší než ostatní," myslí si Dočkal.