„Za vše ale si může můj syn Patrik, který je již velký a hraje krajský přebor v Bystřici pod Hostýnem a jehož jsem doprovázela kariérou. Zpočátku jsem jen vypomáhala při vypisování zápisů, výběru financí pak jsem občas zaskočila na tréninku. Postupně jsem to dotáhla až na vedoucí týmu a v Loukách mě ukecali, abych zkusila trénovat. A ono mě to chytlo,“ směje se sympatická trenérka, kterých v regionu ale mnoho nenajdete.

„Vím jen o jedné mladé holce ve Zlíně na Příluku a jedné starší paní v Uherském Brodě. Nás žen trenérek je ale hodně málo,“ přiznává milovnice nejpopulárnější kolektivní hry na světě, kterou činnost netypická pro něžné pohlaví baví a naplňuje.

Je specialistkou na děti, které se ve věku čtyř až šesti let s fotbalem seznamují.

„Je krásné vidět jejich první krůčky a vést je. V neposlední řadě mám ráda děti, někteří jsou ještě tuliví, je to zábavné. Navíc v tomto útlém věku jsou tvárnější a ještě nejsou drzí! S nejmenšími je to pro mě lehčí práce, proto bych neměnila,“ přiznává zkušená trenérka.

Volejbalisté Zlína. Ilustrační foto
Fatra padla také v Českých Budějovicích. Nepropadli jsme, těší Macka

„Ještě žádného velkého fotbalistu jsme nevychovala, ale kdo ví? (smích) Jsem ráda, že mě už nyní alespoň pozdraví větší kluci, co prošli mou školičkou.“

Jako v každém sportu se přitom setkala s ambiciózními rodiči, kteří se kolikrát snaží jí mluvit do tréninků.

„Řada z nich se snaží ve svých dětech o dosažení svých nenaplněných ambicí a nepokrytě už v pěti letech vidí ve svých dítkách novodobé Messiho a Ronalda, což je totální nesmysl. Takové lidi odkazuji na fotbalové desatero, ale problém s rodiči v zásadě nemám,“ směje se vždy dobře naladěná trenérka.

Ambice růstu či trénování v I. lize přitom nemá. Coby držitelka licence C by si ale ráda udělala vyšší třídu.

„Já bych se chtěla především dál vzdělávat, ale kurzy jsou stále obsazené. Snad se mi v příštích týdnech konečně podaří do kurzu B třídy zapsat,“ přeje si Lendlerová, jež se dříve věnovala i trénování aerobiku.

V minulých měsících přitom dostala už i nabídku vést fotbalistky.

„Je to asi alternativa. Dostala jsme nabídku od Fastavu, pana Hanka, abych jim pomohla. Zatím ale zůstávám věrná svým maloškům, můj odchod není na pořadu dne. Už se moc těším, až se po zrušení epidemiologických opatření opět sejdu se svými malými svěřenci. Věřím, že na nich se přestávka nepodepíše a ani nezleniví,“ je optimistkou Regina Lendlerová.