Letošní jízda tureckou Superligou připomíná houpačku.

Před dvěma týdny jsme si v zápasu roku poradili s největším rivalem z Galatasaray a srovnali krok na čele tabulky, abychom za týden zbytečně prohráli na Genclerbirligi a znovu si nechali čelo tabulky odskočit.

Derby nebylo jednoduché. V prvním poločase bylo Galatasaray možná i lepší a my jsme přestáli krizovou chvilku.

Ve druhém jsme byli zase lepší my. Když bych to tedy vzal objektivně, tak by zápasu slušela spíše remíza. Dokázali jsme ale vstřelit branku a třemi body vymazat náskok rivala na čele.

Po dlouhé době byl u nás opět plný stadion. Fanoušci na derby, i přes administrativní opatření při koupi vstupenek přišli, a atmosféra byla opět perfektní.

Jenže jsme potřebovali potvrdit vzestup hned v dalším zápase na Genclerbirligi a to se nám nepodařilo. Možná ta naše euforie a uvolnění po derbyvítězství bylo až příliš velké a v utkání nám chybělo více agresivity i pohybu.

Soupeř hrál velmi dobře a potvrdil svoji formu. Navíc se mu podařilo nádhernou ranou z dvaceti metrů přímo do šibenice jít do vedení.

Nám se ale podařilo vyrovnat a vytvořit si závěrečný tlak, jenže místo tříbodové branky přišel zbytečně inkasovaný gól a neměli jsme ani bod jeden.

Před víkendem jsme se tak dostali do stejné situace jako před zápasem s Galatasaray. Čeká nás totiž doma opět městský rival Besiktas a máme jej před sebou o čtyři body.

Fotbalový kemp Michala Kadlece 2015
4. ročník letního fotbalového kempu reprezentanta Michala Kadlece se uskuteční ve dvou turnusech:
30.6 – 5. 7.2015
a 5.7. – 10.7.2015.

Letošní ročník je určen pro hráče narozené v letech 2001–2008 (pro ročníky 2007 a 2008 je možnost ubytování rodičů na ubytovně).

Více informací na www.fotbalovykemp.uh.cz

Pokud by se nám nepodařilo zápas zvládnout, tak by ztráta byla hodně nepříjemná, i když je před námi ještě deset zápasů a ve hře je spousta bodů.

Zápas hrajeme v neděli a pondělek věnuji přesunu do Prahy na sraz reprezentace. Domů se pochopitelně těším.

Už je to nějaká doba, co jsme se s klukama viděli a i když máme nějaké zraněné, tak pořád mají hráči v našem výběru velkou kvalitu.

Těším se ale i na lidi z realizačního týmu a vůbec na atmosféru, kterou jsme díky výsledkům v kvalifikaci vybojovali.

Nesmíme ale usnout na vavřínech a naše porážka s „Fener" v „Genclu" po euforii s „Galatasaray" je dostatečným varováním. Bylo by fatální si myslet, že už je hotovo.

Musíme naopak makat ještě více než před tím, abychom výsledky potvrdili výhrou s Lotyšskem.

Na Slovensku pak můžeme vyzkoušet něco nového. Těším se i na zápas na Slovensku.

V lize zatím sedím, a i když hraji pravidelně turecký pohár a herní vytížení mám stejné, jako v české lize, tak každý zápas je dobrý. A hlavně „domácí atmosféra".

Z Istanbulu vás zdraví Michal Kadlec