Oba dorostenecké celky Tescomy Zlín jsou devět kol před koncem první ligy na čele tabulky, což nikdo v klubu nepamatuje! Výběrům trenérů Chytrého a Somberga pomohly k prvnímu místu výhry v 21. kole proti Slovácku i úspěšně zvládnuté úterní dohrávky v Brně. Devatenáctka měla před začátkem sezony za cíl hrát v nesestupovém pásmu, což se jí bezezbytku daří.

Díky výhrám 1:0 se Slováckem i Brnem má nyní na první příčce dvoubodový náskok na Olomouc. "Je jasné, že hrajeme o titul. Ale jednoduché to jistě nebude, do konce soutěže je ještě strašně daleko," upozorňuje kouč Jiří Chytrý. K mírným obavám má pádné důvody. Během pár dní totiž přišel o dva hráče základní sestavy. Gólman Jiří Tobolík má po pádu z kola zlomený obratel, Petr Sucháček si zlomil nohu, pro oba nešťastníky sezona skončila. "Jsem rád, že i bez nich jsme důležitou dohrávku zvládli. Na rozdíl od předchozího utkání se Slováckem jsme hráli dobře," pochvaloval si Chytrý.

V Brně jeho celku vypomohl z třetiligové mužské rezervy povolaný Tomáš Poznar, který byl na podzim kapitánem starších dorostenců. Trenéra potěšil hlavně náhradní brankář Martin Korch. "Neudělal jedinou chybu a svým výkonem dokázal uklidnit celý tým," dodal trenér. Sedmnáctka si s chutí zastřílela, ve dvou zápasech vstřelili její hráči devět branek a potvrdili tím pověst nejofenzivnějšího prvoligového týmu.

Proti Brnu se třemi trefami blýskl kanonýr Lukáš Železník, který už většinou nastupuje za starší dorost. Tentokrát ale dostal příležitost v mladší kategorii. "V devatenáctce se příliš neprosazoval, takže jsme chtěli, aby si zvýšil sebevědomí. Náš tah splnil účel, Lukáš hrál s chutí a přitom si zastřílel," poznamenal zlínský kouč Jan Somberg. V sobotu budou mladíci Tescomy hájit své pozice v Českých Budějovicích.