Týmy z Kroměřížska si poradily s juniorkami

Region /AKTUALIZOVÁNO/ – Z pětice regionálních týmů v Moravskoslezské fotbalové lize zvítězili zástupci okresu Kroměříž, kteří využili výhody domácího prostředí. Naprázdno naopak vyšly juniorky Zlína a Slovácka, bod vydřel Slavičín.

5.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

HS KROMĚŘÍŽ - OLOMOUC B 2:1 (1:0)

Do první šance utkání, které sledovalo za umělého osvětlení 400 diváků, se dostali domácí. Ve 26. minutě zakončil Janča rychlý protiútok přesnou střelou k tyči a poslal Kroměříž do vedení. Ukončil tak svůj gólový půst, který trval 18 zápasů v MSFL. Už o minutu později nedokázal využít velké šance hostující Nekuda, který poslal míč vedle branky. Stejný hráč nastřelil o tři minuty později břevno. Do břevna mířil svým padáčkem ve 37. minutě také domácí Grim.

„Grim s námi trénuje už delší dobu, ale byla na něm vidět jistá nervozita, protože dlouho nehrál mistrovské utkání. Doufám, že se bude zlepšovat a přinese nám klid do záložní řady,“ přeje si kouč Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Úvod druhé půle Hanáci zaspali. Po necelé minutě hlavičkoval Chlebek do tyče a odražený míč pohodlně vrátil do sítě. „V pokutovém území zůstal úplně volný hráč. Už v prvním poločase se nám to stalo dvakrát a hráče jsem na to upozorňoval,“ zlobil se Lehkoživ.
Vítěznou branku Hanáků vstřelil v 69. minutě tečovanou střelou z hranice šestnáctky Grim, který spolu s Kaňou nastoupil v této sezoně poprvé.

„Dnes stál proti nám kvalitní soupeř a těžký terén, proto mají tři body velkou cenu. Diváci se určitě nenudili, protože viděli na obou stranách hodně šancí, které nabídly soupeřům děravé obrany,“ dodal kroměřížský trenér, jehož celek natáhl domácí neporazitelnost na jedenáct zápasů.

Kroměříž: Vogl - Valášek, Šilinger, Matoušek, Kaňa, Handl (86. Klimek), Smutný, Mazouch, Grim, Janča (68. Fiala), Hromek. Trenér: J. Lehkoživ

SPARTAK HULÍN - BRNO B 2:0 (1:0)

Poslední Brno B svým výkonem v Hulíně zklamalo a zaslouženě odjelo bez bodů. V sestavě domácích chyběl útočník Otruba, kterého nahradil Zlámal a už v 5. minutě měl na noze vedoucí gól. Jeho střela zblízka však našla jen hostujícího gólmana a dělovka Lacigy mířila nad branku. Do vedení se Spartak dostal pět minut před přestávkou. Václavíček unikl po levé straně a předložil tutovku Ševelovi. Už dvě minuty po přestávce našel centr tentokrát od Mršťáka z pravé strany znovu Ševelu a ten hlavou překonal Poláčka.
„Jsem rád, že jsme se dvakrát prosadili ze hry. Paradoxně nám však druhý gól zkomplikoval situaci. Hosté přidali a hrozilo, že dají kontaktní gól,“ podotkl hulínský kouč Josef Pospíšil.

Největší a jedinou gólovou šanci měli Jihomoravané v 61. minutě. Štěpán střelu Michny vyrazil a dorážku Hodka zachránil na brankové čáře Václavíček. Brno B tak natáhlo sérii na hřištích soupeřů bez výhry na sedm zápasů v řadě.

„Určitě bylo naše vítězství zasloužené, ale zároveň těžce vybojované. Myslím si, že se na nás podepsal středeční pohárový zápas. Ve druhém poločase už bylo vidět, že toho kluci mají plné zuby. Máme teď dost šílený program a mám obavy, že se to na hráčích podepíše,“ řekl trenér Hulína před středečním utkáním ve Slavičíně.

Hulín: Štěpán - Barcuch, Číhal, Hloch, Václavíček, Mršťák (88. Dunda), Laciga, Kadlec, Crla, Zlámal (90. Němec), Ševela (80. Sedlář). Trenér: J. Pospíšil.

FC TVD SLAVIČÍN - LÍŠEŇ 1:1 (0:1)

Slavičín zaznamenal ze třetího domácího zápasu v řadě třetí různý výsledek. Po vítězství nad Zábřehem a porážce od Frýdku-Místku remizoval s Líšní.

Valaši hráli už od 22. minuty bez vyloučeného obránce Ptáčka, který nastoupil v základní sestavě po dlouhodobém zranění. „Proti téhle červené kartě nemám námitek. Smutné však je, že o pět minut dříve měl být za faul na Hnaníčka vyloučený hostující hráč a my jsme měli kopat penaltu. Rozhodčí ale rozpažil ruce a tímto výrokem hrubě ovlivnil celý zápas,“ postěžoval si slavičínský kouč Ladislav Straka na sudího Plesara.

Oslabení domácí inkasovali čtyři minuty před odchodem do kabiny. I v desíti se však nevzdali a v 56. minutě srovnal Hnaníček do prázdné brány po ideální přihrávce Kříže. „Musím kluky pochválit, že Líšeň přehráli. Bohužel jsme ale zahodili zase hodně šancí,“ povzdechl si Straka nad promarněnými možnostmi Stýskaly, Kříže a Michala Švacha.

Také hosté dohrávali o desíti, v 72. minutě putoval předčasně pod sprchy za zbytečně ostrý faul ve středu pole Drábek. „V té době už nám ale docházely síly a v závěru jsme mohli inkasovat. Zachránila nás ale tyč a následný zázračný zákrok Talčíka. Proto považuji remízu za zaslouženou,“ uznal Straka.

Slavičín: Talčík - Fábry, Šamánek, Ptáček, Michal, Švach - Řihák, J. Hnaníček, Jaroš (78. Remeš), Stýskala - Lysáček (83. Hořák), Kříž. Trenér: L. Straka.

OPAVA - TESCOMA ZLÍN B 4:0 (2:0)

Zlínská juniorka od úvodního vítězství nad Sigmou Olomouc tápe a už počtvrté v řadě prohrála. Tentokrát si přijela pro čtyři branky k exdruholigové Opavě.

Tescoma B kvůli kolizi se zápasem svého áčka nastoupila jen se svými kmenovými hráči a navíc bez mládežnických reprezentantů Zapletala s Jugasem. Tomu také odpovídal průběh střetnutí, ve kterém Slezané dominovali a v každé půlce dali dvě branky.
„Pro nás byl tento zápas dobrou školou. Opava byla celý zápas lepší, přehrávala nás. Chceme fotbal dělat s mladými a tomu odpovídala i naše sestava. Oproti předchozímu venkovnímu utkání jsem ale viděl v naší hře velký posun,“ konstatoval trenér poražených Boris Káňa.

Zlín B: Dostál - Kocián, Malcharek (86. Kutra), Hájek, Kašpar (74. T. Čelůstka) - Mezírka, Bublák, Motal, Šumbera - Rokos (79. Pazdera) - Bačík. Trenér: B. Káňa.

SLOVÁCKO B - VÍTKOVICE 1:2 (1:0)

Juniorka Slovácka nedokázala navázat na předchozí povedená vystoupení a podlehla Vítkovicím 1:2, přestože po prvním poločase vedla.

Domácím patřil nástup do utkání a vlastně i celý první poločas. Szmekova šance sice ještě zůstala nevyužita, pět minut před přestávkou ale útočník Slovácka našel Habance, jehož tečovaná střela do protipohybu brankáře rozvlnila síť. „V první půli jsme byli aktivnější a zaslouženě vedli,“ zhodnotil úvodní část domácí trenér Anton Mišovec.

Jenže po přestávce přišla tragická desetiminutovka Slovácka, během které Vítkovice otočily zápas ve svůj prospěch. A v obou gólech měl prsty Hritz, který při dvou dorážkách stál pokaždé na správném místě. Pak převzali aktivitu znovu domácí, jenže vyrovnat se jim už nepodařilo.

„Bohužel rozhodly naše chyby, které soupeř dokázal potrestat. Herně jsme byli aktivní, jenže šance Habance, Valenty a Borusíka zůstaly nevyužity. S výsledkem samozřejmě spokojený nejsem, minimálně na bod jsme měli,“ litoval Mišovec.

Slovácko B: Fryšták - Hesek (86. Sasín), Ruman, Daníček, Starý - Habanec, J. Valenta, Kleiber, Borusík - Čtvrtníček, Szmek (67. Sasín). Trenér: A. Mišovec.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.