„To, že se kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa uskuteční v Uherském Hradišti, bereme jako úspěch naší diplomacie,“ říká ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. „Jsme rádi, že se naše iniciativa setkala s pozitivní odezvou a podporou ze strany ČMFS. Věříme, že konečné hodnocení tohoto utkání dopadne dobře,“ dodal.

Největší svátek to ovšem bude pro skvělé fanoušky ze Slovácka. Do předprodeje šly v Uherském Hradišti čtyři tisícovky lístků, po kterých se jen zaprášilo. Pokladní museli po třech hodinách do okýnek vyvěsit cedule s nápisem VYPRODÁNO.

Místní jen mrzí, že si celou polovinu lístků pro své potřeby vyblokoval Českomoravský fotbalový svaz. Mají obavy, že spousta sedaček zůstane zbytečně prázdných. I kdyby ale došlo na tento černý scénář, atmosféra na stadionu by měla být skvělá.

„Fanoušci z kotle se domlouvali a v předprodeji si zajistili hodně lístků, takže o atmosféru by mělo být postaráno,“ je přesvědčen Marek Jurák, jeden ze skalních příznivců slováckého klubu. Fanouškovský sektor na tribuně B by měl hnát nároďák dopředu.

Nabitý stadion se také může těšit na speciální choreo, které fandové Slovácka na reprezentační duel se San Marinem připravují. Vévodit mu bude desetimetrová plachta, na které bude vyobrazen lvíček - maskot národního týmu. „V levé ruce bude mít míč, pravá ruka pak ukazuje dolů, kde měla být vyobrazena cesta z Česka do Afriky. Jelikož jsme ale ze Slovenska přivezli jen bod, nezdálo se nám to úplně nejvhodnější, a tak musíme zaimprovizovat. Zřejmě tam dáme, něco ve smyslu, že klukům pořád věříme, že to zvládnou a že se ještě na světový šampionát do JAR probojují,“ prozradil Lukáš Riedl, který je autorem díla a v kotli Slovácka je znám pod přezdívkou Riedlss.

Na možnost vidět všechny české hvězdy v akci se ohromně těší. „Je super, že se to hraje u nás. Soupeř sice není tak atraktivní, naši kluci se však mohou těšit na bouřlivou kulisu. Na stejnou, jako kdyby hráli třeba proti Brazílii,“ slibuje Riedlss. Kvůli tomu se prý fanoušci domluvili, že některé chorály, které provázejí zápasy Slovácka, upraví do ‚reprezentační verze‘. „Snad se to stihneme naučit,“ usmívá se fanoušek.

Čeští fotbalisté stále ještě živí naději na postup. K tomu by jim mohla pomoci i případná vysoká výhra nad San Marinem, jelikož v konečném účtování by mohlo rozhodovat i skóre. Dočkají se v Uherském Hradišti kanonády? „S kým se bavím, ten tipuje tak pět gólů. Já zase takový optimista nejsem, ale uvidíme,“ poznamenal Riedlss

Duel mezi Českou republikou a San Marinem bude vůbec prvním utkáním, které se bude v Uherském Hradišti hrát po přejmenování stánku Slovácka na stadion Miroslava Valenty. Stadion, který teď nese jméno zakladatele klubu a velkého milovníka sportu, tak bude pokřtěn tím nejlepším způsobem. „Za naši rodinu bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří iniciovali pojmenování stadionu po mém otci. Určitě by tím byl velmi poctěn, protože fotbal na Slovácku byl pro něj nejen velkým koníčkem, ale také doslova srdeční záležitostí,“ nechal se slyšet Ivo Valenta, majitel holdingu Synot.