Před dvěma lety přijeli do Brumova, loni do Kroměříže a letos do Uherského Brodu nebo Slavičína. Kde se první školní den musí nachystat na vpád nechvalně známých ostravských rowdies, rozhodne úvodní kolo Ondrášovka Cupu.

„Pro region by to byl zajímavý zápas, Baníku tady přeje spousta lidí. Z utkání bych měl ale trošku obavy, dobře vím, co dokáže udělat za problémy i jenom třicet fanoušků Ostravy,“ pronesl uherskobrodský kouč Lubomír Blaha, který vedl v nejvyšší soutěži Zlín. „Pro nás by byl duel s Baníkem svátkem,“ nezastírá jeho slavičínský protějšek Ladislav Straka.

Na papíře je mírným favoritem jeho tým, který hraje MSFL, zatímco Uherský Brod divizi. „Rozhodně se tak ale necítíme, soupeři se závěr jara hodně povedl,“ upozornil Straka. On i Blaha považují střetnutí jako jednu z posledních šancí ověřit si formu před startem sezony.

Z dalších regionálních klubů je nejblíže atraktivní konfrontaci s prvoligistou Spartak Hulín, jenž by ve třetím kole mohl přivítat Sigmu Olomouc. „Tak daleko nehledíme. Pro nás to bude hlavně příprava. Zápas s Bystrcí naznačí naše ambice v MSFL,“ řekl kouč třetiligového nováčka Josef Pospíšil.

Úplně stejně se dívají na pohárový duel i Kroměříž, která změří síly s divizním Novým Jičínem, a Valašské Meziříčí, jež hostí přední mužstvo MSFL Frýdek-Místek.

„Pro nás je to především generálka na start divizní soutěže. Konečně také spatříme v akci tři posily z Jakubčovic – brankáře Pospěcha a Molnára s Jahodou,“ podotkl trenér Valašského Meziříčí Karel Orel.

„Utkání budeme brát jako by to byl už mistrák. Nastoupíme kompletní. Přesto pro nás není pohárová soutěž letos prioritou. Když jsem se díval na los, tak nemáme výraznější možnost narazit na mužstvo z první ligy. Museli bychom předtím vyřadit Jihlavu,“ zdůraznil trenér Hanáků Jindřich Lehkoživ, který tak opomněl případný střet s lepším z dvojice Provodov – Viktoria Otrokovice.

Druhé regionální derby prvního kola nemá vyloženého favorita, byť domácí FC Rak hraje o soutěž níž než divizní sok. Na jaře totiž ovládl krajský přebor i pohár a minulý týden v sestavě s několika zkušenými exligisty vyřadil v předkole Ondrášovka Cupu silný Brumov.

Jediný krajský účastník druhé ligy ze Zlína jede k diviznímu Vyškovu a trenér Kalivoda poprvé nasadí dvě čerstvé posily – záložníka Dobeše a útočníka Boráka. K zápasu už neodcestuje naopak zkušený Vozábal, který na své přání přestoupil blíže ke svému bydlišti do jihočeských Strakonic.

Prvoligové Slovácko zasáhne do Ondrášovka Cupu až ve druhém kole a jeho protivník vzejde z jihomoravského derby Tasovic s Břeclaví.

Los Ondrášovka Cupu

(24. července): VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (divize) – Frýdek-Místek (MSFL), PROVODOV (KP) – V. OTROKOVICE (divize), UHERSKÝ BROD (divize) – SLAVIČÍN (MSFL), Bystrc (divize) – HULÍN (MSFL), Nový Jičín (divize) – KROMĚŘÍŽ (MSFL, vše 17), Vyškov (divize) – ZLÍN (II. liga, 18).
(1. září): Tasovice (I. A třída)/Břeclav (MSFL) – SLOVÁCKO, UHERSKÝ BROD/SLAVIČÍN – Baník Ostrava (I. liga), VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ/Frýdek-Místek – Konice (divize)/Zábřeh (MSFL), Orlová (divize)/Hlučín (II. liga) – Bystrc/HULÍN, PROVODOV/V. OTROKOVICE – Nový Jičín/KROMĚŘÍŽ, Blansko (divize)/HFK Olomouc (MSFL) – Vyškov/ZLÍN.