Slopné - Újezd 3:7 (2:4)

Pavel Dobiáš, vedoucí mužstva SK Újezd: „Újezd si mohl případnou výhrou zajistit předčasně vítězství v celé soutěži a jako bonus pořádat závěrečný turnaj na svém hřišti. Před utkáním panovala v kabině hostů trochu nervozita ze soupisky domácích, jelikož vedení slopenského fotbalu prokazovalo v celé soutěži velmi dobré manažerské schopnosti a dokázalo dostat do hry ex-ligového hráče. Utkání začalo v rychlém tempu a hned po deseti minutách byl stav 1:1, kdy za Újezd skóroval po krásné střele Petr Maňas a hned vzápětí se po závaru před újezdskou brankou prosadil Heinz. Oproti minulému utkání nezasáhl do boje ex-ligový záložník Ťok, což bylo na výkonu domácích citelně znát. Újezd byl nebezpečný hlavně z výborně házených dlouhých autů Častuly. Po jednom z nich se dokázal prosadit Kráčalík. Zanedlouho bylo opět vyrovnáno. K míči se dostal po rychlém protiútoku třetiligový hráč Uherského Brodu Martin Váňa a nedal po celý zápas výborně chytajícímu Bodlákovi šanci. Domácí se od té chvíle herně zvedli, byli jistější na míči a měli více ze hry. Ovšem ve 35. minutě je srazil vlastní gól. A když se těsně před poločasem prosadil Přemysl Vaculín, byl jejich elán fuč. Ve druhé půli tak na hřišti existovalo jen jedno mužstvo, jelikož se domácí celý druhý poločas trápili a skóre v náš prospěch utěšeně narůstalo. Dvěma góly zatížil konto soupeře výborně hrající Štěpán Kovář. A i když ještě Libor Žáček snížil na 3:6, tak poslední slovo měli přeci jen hosté, kdy se hlavou prosadila jediná posila v dresu Újezdu během celé soutěže Adam Dobiáš. 3:7. Dále bych chtěl zmínit, že i v takto těžkém utkání hráli výborně tři hráči dorosteneckého věku - Štěpán Kovář, Lukáš Fiodor a Adam Karlík.“

Drnovice - Vysoké Pole 7:3 (5:0)

Komentář Drnovic: „V neděli za letního horkého počasí se na hřišti v Drnovicích odehrál souboj mezi domácími Drnovicemi a Vysokým Polem. Domácí posíleni o dva hráče Slavičína a gólmana z Tichova v prvním poločase navázali na minulý týden, kdy úspěšně reprezentovali vesnici na turnaji Drnovic, kde obsadili krásné druhé místo. Po poločase svítilo na tabuli skóre 5:0, ovšem hosté do druhé poloviny nastoupili s chutí a touhou něco udělat s výsledkem a za stavu 5:3 si domácí museli na hřišti něco vyříkat, kdy výsledkem toho byl po hezké kombinaci uklidňující gól na 6:3. Drnovice poté přidali ještě jednu branku a domácí příznivci mohli být spokojeni jak s předvedenou hrou, tak i se skóre. Zápas se povedl i trojici mladých rozhodčích, kteří nemuseli řešit žádné vypjaté situace.“

Liga4, výsledky 5. kola

Branky: Heinz, Váňa, Žáček - Kovář 2, Maňas, Kráčalík, vlastní, Vaculín, Dobiáš

Rozhodčí: Jäger - Dorúšek, Böhm

Diváci: 190

Slopné: Šlapal - Valenta, Váňa, Žáček, Frolo, Hulín, Kolařík, Konečný, Majzlík, Červík, Martinus, Heinz, Kozubík, Šimon Švach, Štěpán Švach.

Újezd: Bodlák - Častula, Slovák, Bělaška, Maňas, Kráčalík, Martinek, Belžík, Hrnčiřík, Vaculín, Kovář, Karlík, Fiodor, Vaněk, Dobiáš

Branky: Tomáš Vlček 2, Chovanec, Daniel Horáček, Martin Horáček, Ladislav Dorničák, vlastní - Slovák 3

Diváci: 120

Drnovice: Slovák - Bartoš, Stránský, Chovanec, Kostka, Fojtů, Ladislav Dorničák, Lukáš Dorničák, Jan Machů, Michal Machů, Tomáš Vlček, Bohumil Honek, Vlastimil Honek, Daniel Horáček, Martin Horáček.

Vysoké Pole: Luděk Doruška - Mana, Slovák, Sucháček, Zámečník, Tománek, Naňák, Vlček, Žižka, Pavel Doruška, R. Machů, T. Machů, V. Machů, D. Fojtů, J. Fojtů.

Tabulka po 5. kolech

1. Újezd 5 4 0 1 0 27:15 13

2. Slopné 5 2 1 1 1 23:21 9

3. Vysoké Pole 5 1 1 0 3 15:21 5

4. Drnovice 5 1 0 0 4 15:23 3

6. kolo: Vysoké Pole – Slopné (15), Újezd – Drnovice (17, oba zápasy hřiště Újezd)