Bývalého zlínského kouče nejvíce překvapil výkon forvarda Martina Vyskočila

Jeho výběr nechtěl s útočně laděným Brnem hrát otevřenou partii, čemuž podřídil taktiku. Z obranné ulity hosté vylezli až po 20 minutách. „Soupeř nás na začátku zavřel na půlce. Bylo štěstí, že jsme přežili tutovku Střeštíka. Ale potom jsme se kombinacemi přes Zúbka a Opielu dostávali na dostřel. Jen nám chyběl větší důraz a odvaha v zakončení,“ pravil trenér.

Poprvé nominoval do základní sestavy obránce Lukáše Pazderu, který při své ligové premiéře na postu pravého beka nezklamal. „Zahrál slušně stejně jako Vidlička, jehož jsem z obrany přesunul na pravý okraj zálohy,“ poznamenal Hoftych, jenž neskrýval spokojenost ze zisku plusového bodu do tabulky pravdy.

Tým Brna před začátkem přípravy převzal kouč Petr Uličný, který ještě před rokem pracoval ve Zlíně. Tescoma v neděli nejzkušenějšího ligového trenéra překvapila. „Po utkání jsme si volali, John chválil naši defenzivu. Překvapili ho i někteří naši hráči, jak šli výkonnostně hodně nahoru. Nejvíc ho zaujal Vyskočil,“ prozradil Pavel Hoftych.

Zlínští fotbalisté se už chystají na domácí premiéru, kterou si odbudou v sobotu od 19 hodin. Jejich soupeřem budou České Budějovice.