V sobotu dal gól anglickému Fulhamu (2:2), což pro něj znamenalo druhou trefu v řadě.

Před týdnem skóroval také proti Michalovcům.

„Dá se trochu mluvit o spokojenosti, protože jsem po zranění. Musím tvrdě pracovat, aby se mi dařilo i nadále,“ řekl pro Deník 24letý útočník.

Rodák ze senegalské Lougy si prošel těžkými chvílemi od 9. dubna, kdy se v ligovém duelu v Jablonci střetl hlavou s protihráčem a utrpěl tři zlomeniny v oblasti lícní kosti.

Po splasknutí otoku podstoupil operaci a dalších šest týdnů se k balonu nesměl ani přiblížit.

Triumfální zlínský závěr sezony se tak obešel bez něj a bylo otázkou, v jakém stavu se vrátí k fotbalu.

Zatím to vypadá nadějně. Diop dře v letní přípravě a co víc – střílí i góly.

„Je to pro mě povzbuzující,“ libuje si. A ke svému zdraví dodává: „Cítím se čím dál lépe.“

Fastav Zlín. Ilustrační foto
Fotbalisté Zlína vybojovali remízu s Fulhamem. Hrál i Ekpai

BYLO ÚŽASNÉ SI PROTI FULHAMU ZAHRÁT

V sobotní prověrce s nejstarším londýnským klubem a účastníkem druhé nejvyšší anglické soutěže přišla jeho chvíle pět minut před koncem, kdy tváří v tvář překonal gólmana Buttona.

Podtrhl tím skvělý závěr zlínských fotbalistů, kteří smazali ztrátu 0:2. Předtím se v 82. minutě trefil Bartolomeu.
Neobyčejný přátelský duel se tak povedl se vším všudy.

„Bylo úžasné si proti Fulhamu zahrát. Je to velký tým,“ dodal spokojený Diop.

Ševci odehráli zápas v rámci soustředění u polské Poznaně. Ve druhém poločase nastoupil už i nigerijský záložník Ubong Ekpai, nejnovější akvizice klubu.

V těchto dnech tým pod vedením trenéra Bohumila Páníka dvoufázově trénuje, načež se ve středu vydá na zpáteční cestu a zastaví se ještě k přátelskému utkání s druholigovým polským GKS Katovice.

Ligu Zlín zahájí v neděli 30. července v Liberci. Předtím ještě otestuje formu v Dunajské Stredě (15. července) a v Opavě (22. července).