„Věřím, že přijde dvakrát třikrát větší návštěva než obvykle. Pro nás všechny to bude svátek," pokyvuje hlavou urostlý 187 cm vysoký útočník.

„Protože se soupeřem přijede i Polách, čekám, že dorazí i fanoušci z Brumova. Mohlo by být našlapáno, čtyři pět stovek diváků," odhaduje povoláním servisní technik.

Příprava domácích ovšem nikterak speciální zatím nebyla. „Ne, video asi mít nebudeme, ale trenér se na každého soupeře vzorně připravuje. K Hodonínu nám toho řekne asi nejvíce, bude i speciální taktika," směje se slavičínský odchovanec.

„Na internetu jsem viděl výhru Hodonína 9:2 v Polné, to byl mazec. Mají zkušené hráče, výborný útok. O chlup lepší než my," směje se Kříž, jehož tým se pro změnu může pochlubit nejlepší defenzivou.

„Kdybychom proměňovali alespoň z poloviny naše šance, tak jsme také úplně navrchu," je přesvědčen.

„V neděli tak musíme být v koncovce efektivní a nebát se jmen soupeře. Už se těším, proti kvalitním celkům se nám hraje lépe než proti outsiderům. Umíme se vybičovat."

Přestože trenér Otépka nyní nebude čtyři zápasy fyzicky přímo na lavičce TVD, jako handicap to hráči nepovažují.

„Žádná komplikace, kouče určitě uslyšíme, pro nás to bude stejné. I bez vysílaček," směje se, stejně jako potvrdil, že tak rozpáleného doběla jako před týdnem Otépku ještě neviděl.

„Naštvat se dovede, to jsme už viděli, ale tam asi zapracovaly nervy. Vyrovnávající gól v nastavení byla ovšem jen naše chyba," sype si popel na hlavu Kříž, jenž je i tak s rozehranou sezonou spokojen. „Hlavně venku hrajeme krásný fotbal."

Stejně spokojen je i se svým zdravím. „Loni jsem se zády promarodil celou sezonu. V létě jsem mákl, shodil deset kilo a už je mám jako nemluvně. I díky trenérovi, který mi dal před sezonou nový impuls," potvrdil autor sedmi podzimních tref Slavičína, jenž si v dresu Kunovic a naposledy Vítkovic zahrál i druhou ligu.

„Nyní se mi opět daří, góly mi hlavně pomáhají psychicky. Cílem je jich dát do zimy deset. Když to už bude hattrick o víkendu, vůbec bych se nezlobil," zubí se sympatický fotbalista, fanoušek zlínského Fastavu.

Na Letnou ovšem nechodí. „Není čas. Ani doma fotbal moc nesleduji, přes celý týden toho je na manželku dost. Ale v pátek udělám výjimku a na televizní duel s Bohemkou se rád podívám," dodal Pavel Kříž.