,,I bez klíčových hráčů Jaroše, Červenky, Zapletala a Bůžka jsme potřebovali utkání vyhrát. V prvním poločase si ovšem Poskládaní po našich pozičních chybách vypracovali dvoubrankový náskok. Po přestávce se ale náš herní projev zlepšil a hned na začátku druhé půle jsme během dvou minut obrátili vývoj skóre na 3:2. Navíc jsme se dokázali přizpůsobit situaci na hřišti a do otevřené obrany štípského mužstva jsme přidávali další góly. Když bylo potřeba, tak jsme chytře drželi balón," radoval se z důležitého skalpu útočník Benfiky Martin Slaměna.

,,N Štěpána jsme měli náročný sportovní program. Do duelu s kvalitním protivníkem jsme navíc nastoupili v kombinované sestavě. Taktiku jsme proto postavili na rozvážné rozehrávce a rychlých protiútocích. Po změně stran už nám ovšem ubývaly síly a také jsme se nedokázali vypořádat s vysunutou obranou Benfiky. K zisku alespoň remízy nám však chybělo rovněž štěstí. Zejména v první polovině střetnutí jsme totiž neproměnili několik slibných šancí," smutnil po první porážce v letošním ročníku zimní fryštacké ligy univerzál Poskládaných Jakub Beránek.

Zajimavý a nečekaný výsledek se zrodil i v duelu, ve kterém Kocovina zdolala Galaktikos 6:2. ,,V první půli jsme dokázali víc držet balón na našich kopačkách. V celém zápase jsme byli také důraznější v osobních soubojích a Galaktikos jsme moc nepouštěli ke střelbě," našel hlavní příčiny výhry nad druhým týmem tabulky jeden ze strůjců úspěchu Kocoviny gólman Martin Mikel. ,,V poli byla hra vyrovnaná. Soupeř byl však produktivnější v koncovce," uznal za poražený kolektiv forvard Galaktikosu Jan Hřebačka.

První bod v soutěži si po plichtě 6:6 s Doubravami připsalo Lešení. V jeho barvách se probudil kanonýr Jakub Hrnčiřík, jenž v zápase vsítil čtyři branky. Pro Doubravy je ale dělba bodů ztráta, protože se jim hodně vzdálil postup do čtyřčlenné semifinálové skupiny. (hot)

Výsledky 6. kola: Lešení – Doubravy 6:6 (Hrnčiřík 4, Vavruša, Zbranek – Páleníček 2, Zetek, Chmela, Skovajsa, Frank), Benfika – Poskládaní 7:5 (Chalupa 2, Hellebrand, Krejčiřík, Hrdlička, Patrik Slaměna, Martin Slaměna – Kutra 2, Beránek , Kubát, Roman Holík st.), Galaktikos – Kocovina 2:6 (Tomáš Křenek, Hřebačka – Dvořák 2, Gajdůšek 2, Lukáš Skalička, Martin Mikel).

1. Poskládaní 4 0 1 43:22 12
2. Galaktikos 4 0 1 42:25 12
3. Kocovina 4 0 2 36:22 12
4. Benfika 3 0 2 35:23 9
5. Doubravy 2 1 2 33:29 7
6. Lešení 0 1 4 18:43 1
7. Winterfell 0 0 5 25:68 0 (hot)