LUŽKOVICE POSÍLILY TRENÉRSKÝ POST O JIŘÍHO TYLA

K lídrům tabulky by znovu měl patřit loňský vítěz krajského přeboru Lužkovice, které v letní pauze vyztužily trenérský post ještě o Jiřího Tyla.

,,I nadále se chystáme předvádět atraktivní fotbal, který se bude divákům líbit," plánuje druhý z koučů Karel Dolina.

Ten už ale bude postrádat Denisu Hamalčíkovou, jež přešla do Březůvek. S kariérou skončila Michaela Molová a jedna z letitých opor Marie Uhlířová bude nastupovat pouze do některých utkání. Naopak novými tvářemi jsou Markéta Oharková, Tereza Křivánková a Lenka Mrkvicová z Baťova a Jana Kadlíková z Březůvek. Lužkovice samozřejmě chtějí získat tři body už v nedělním prvním duelu proti Březůvkám.

,,S mladým a bojovným celkem nás ovšem nečeká lehké střetnutí. Před vlasním diváky však vsadíme na ofenzívu a střelbu z každé pozice. Tím bychom měli snaživého protivníka udolat," věří v povedený vstup do soutěže Dolina.

BRUMOV PLÁNUJE ZLEPŠIT KOMBINACI

Novým celkem, ale zároveň velkým favoritem je Brumov, jenž do krajského přeboru dobrovolně přešel z divize.

,,Je to sice krok zpět, ale na divizi máme úzký kádr," vysvětlil vedoucí družstva Ivo Polách. Jeho tým se v létě nezúčastnil žádného turnaje.

,,Těm se z obav z možných zranění vyhýbáme, proto jsme sehráli pouze modelový zápas s brumovskými staršími žáky," prozradil Polách. Valašky se chystají praktikovat herní styl postavený na kombinaci. Odprostit se chtějí od dlouhých nakopávaných balónů na hrotové útočnice.

,,Než si ale hráčky zvyknou, bude to pravděpodobně chvíli trvat. Máme totiž dost pozměněnou sestavu. Gabriela Presová přestoupila do celku z Kolínska Čechie Tuklaty. Naopak na hostování z Vlachovic jsme získali univerzální Sarah Bednářovou, z Lidečka k nám přišla Kateřina Janáčová a ze Sehradic přestoupila Anna Kolaříková. Po několikaleté pauze se do týmu vrátila Jana Trochtová. Přání hrát za brumovský klub projevila také valašskokloboucká Michaela Matoušů," vypočetl změny vedoucí kolektivu Valašek.

BŘEZNICE SI LETNÍ PAUZU ZPESTŘILA VÝLETEM DO ZOO

Znovu neznámou bude vystoupení Březnice.

,,My jsme si letos prodloužily letní pauzu. Tu jsme si zpestřily společným výletem do ZOO. Přípravu jsme proto zahájily až 3. srpna. V ní jsme se zaměřily na práci s míčem a fyzičku," informuje hrající vedoucí celku Žaneta Vaculíková.

Té se ale podařilo vyztužit soupisku. Z Baťova na hostování do Březnice přišly střední záložnice Martina Přibilová a útočnice Sabina Lidincová. Staronovou tváří je gólmanka Dagmar Plamperová. Kateřina Brzósková však přešla do Lužkovic.

,,Rády bychom skončily do třetího místa. Musíme ale zlepšit disciplínu. Trochu také zaostáváme takticky. Naší hlavní devízou by tak měla být zejména pevná obrana. Zaměříme se rovněž na povedené nástupy do utkání," plánuje Vaculíková.

BŘEZŮVKY CHTĚJÍ NAVÁZAT NA POVEDENÉ JARO V MINULÉ SEZONĚ

Březůvky po posledním duelu v minulé sezoně dva týdny odpočívaly. Poté družstvo trénovalo dvakrát týdně a sehrálo modelové duely se žáky Ludkovic a ženskými celky Lužkovic, Březnice a Babic. Zahrálo si také na turnaji Laso Cup v Nedachlebicích. V hráčském kádru došlo k jedné zajimavé výměně. Z Lužkovic ze Janu Kadlíkovou přišla záložnice Denisa Hamalčíková. V kolektivu je ovšem spousta pracovně a studijně vytížených fotbalistek. Tým z Březůvek proto letos nebude mít stabilizovanou sestavu.

,,Nicméně v novém ročníku krajského přeboru chceme navázat na povedené jaro v minulé sezoně. Dokázaly jsme si totiž, že úspěšně poměřit síly můžeme s každým soupeřem. Naším přáním proto je umístit se v horní polovině tabulky," netají se s odvážným cílem předstopérka Monika Zábojníková, jež očekává zajimavý a vyrovnaný průběh letošního ročníku krajského přeboru. O spoustu překvapivých výsledků prý nebude nouze.

MLADÝ CELEK VALAŠSKÝCH KLOBOUK MYSLÍ NA BRONZOVOU PŘÍČKU

Bojovně naladěné jsou i Valašské Klobouky. Jeden z nejmladších kolektivů krajského přeboru se po skončení soutěže chystá obsadit jednu z medailových pozic.

,,V červencové přípravě jsme se zaměřili na nabírání kondice. Využívali jsme kolo, hráli jsme také plážový fotbal. Povzbudivý byl zisk třetího místa na turnaji v Bojkovicích. V srpnu už družstvo pracovalo na souhře, holky trénovaly zejména krátké přihrávky. Prosadit bychom se proto měli přízemní kombinací," věří trenér Jaroslav Maňas.

Ten se ale musí smířit s odchodem do Brumova dvou výraznách opor. Ke konkurenci odešly Sára Bednářová a Michaela Matoušů. Jedinou novou tváří je záložnice Anna Bůčková z Lidečka. Po jarní pauze se k fotbalu vrací další záložnice Monika Mikušková.

Program prvního podzimního kola Krajského přeboru žen: Sobota: Brumov - Uherský Brod (14), Žalkovice – Březnice (17), Babice – DFK Holešov (17). Neděle: Lužkovice – Březůvky (10), Valašské Klobouky – Nezdenice (13.30). (hot)