Prvenství vybojoval celek Recalu. „Tým opírající se o gólmana Koláře, ale také o kvalitní fotbalisty Slončíka, Gettlera, Teplého a Baumbacha, předváděl líbivý ofenzivní herní styl,“ vyzdvihl lídra soutěže ředitel Fryštácké ligy Tomáš Rudolf.

Druhou příčku obsadila Argentina. Celek s dobře organizovanou obranou získával úspěchy zejména zásluhou taktiky postavené na brejkových akcích. Tahouny stříbrného mužstva byli brankář Soukeník a také Zdeněk Luňák s Václavem Cahynou.

Spokojený je rovněž bronzový kolektiv Mikelu. Tradiční účastník ligy ve Fryštáku prošel celým turnajem bez výsledkových výkyvů. Mikel se mohl spolehnout na oporu v bráně Patrika Bergera a na trio Polách, Švach, Macalík.

Mírně zklamané je čtvrté Lešení. Vítěz základní části soutěže totiž nezvládl vyrovnanou semifinálovou sérii s Argentinou. V partii o třetí místo s Mikelem už mu navíc chyběla i vůle po úspěchu. Přesto byla hezká podívaná na výkony gólmana Sychry, na střelecké schopnosti Luďka Lošťáka. Rychlostí vynikali rovněž Hrnčiřík s Vavrušou.

Za papírovými předpoklady zaostali pátí Poskládaní a také šestý Galaktikos si přál skončit v konečném účtování turnaje lépe. „Poskládaným s přibývajícími zápasy rychle ubývaly síly. Velev s Beránkem sami na vše nestačili. Galaktikos zase doplatil na skutečnost, že k utkáním nastupoval s minimálním počtem hráčů. Diváci však stále obdivovali světlé fotbalové momenty Pazdery, Adamíka a Jaroslava Matějíčka staršího,“ hodnotil další celky Tomáš Rudolf.

Pohledný fotbal předváděli i sedmí Oknaři a osmá Benfika. „Oknaři začali soutěž výborně. S přibývajícími duely se ale do jejich výsledků promítaly časté absence klíčových hráčů v zápasech. Bratři Josef a Tomáš Křenkovi byli ovšem nebezpeční všem soupeřům. Benfika měla často smůlu. Spoustu střetnutí totiž prohrála malým gólovým rozdílem. Osmý kolektiv ligy ale musí zapracovat na vyšší produktivitě,“ prozradil Rudolf.

Prakticky všichni účastníci fryštácké ligy se nyní zapojují do velkého fotbalu. „V příští sezoně bychom naši soutěž chtěli rozšířit až na dvanáct mužstev. Samozřejmostí ale je udržet její kvalitu,“ plánuje závěrem hlavní organizátor ligy ve Fryštáku Tomáš Rudolf.

Lubomír Hotař