„S obsazením postu brankáře zatím nejsem vůbec spokojený. Hledáme ještě nějaké řešení. Možná se u nás objeví na zkoušce ještě jeden nebo dva gólmani a trenér brankářů to má za úkol vyřešit. Pokud to nevyřeší, tak půjdeme do mistrovských zápasů s dvojící Dostál, Novák. Novák tak bude muset upustit od trénování mládeže a začne se plně soustředit na roli hrajícího trenéra brankářů v prvním mužstvu," řekl zlínský kouč.

Nejčastěji chytal Stanislav Dostál, který byl na podzim jasnou brankářskou jedničkou. Trenér gólmanů Ota Novák se postavil mezi tyče ve třech zápasech. „Hodně jsem na něho tlačil a chtěl jsem, aby se víc zapojoval do tréninku," podotkl Pulpit.

Ve třech duelech dostal příležitost Jiří Adamuška, který strávil podzim na hostování v Kroměříži, kde nastoupil k deseti zápasům.

„Od Jirky vím, že chce dodělat čtvrtý ročník na škole, takže se na čas musí vzdát tréninků v profesionálním mužstvu," přiznal trenér Zlína.

Jakub Zapletal byl na podzim jasnou jedničkou v rezervním týmu. V přípravě chytal ve dvou zápasech, ale podle slov tiskového mluvčího klubu Roberta Štacha svou kariéru pro přetrvávající zdravotní problémy ukončil.

„Už delší dobu jsem tušil, že není něco v pořádku. Sám Jakub oznámil, že chce na čas přerušit svou kariéru. Bohužel jsme se jeho rozhodnutí dozvěděli poměrně pozdě," podotkl kouč Zlína.

Dvakrát ukázal v přípravných zápasech své schopnosti i brankář Bojčuk, ale brzy ze Zlína odešel.

„Když jsem viděl, že nám dva brankáři vypadli, tak jsem ho přivedl. Bohužel, když jsme ho mohli mít, tak jsme neakceptovali jeho příchod. Když jsme ho chtěli mít za každou cenu, tak se rozhodl pro Karlovy Vary," zdůraznil Pulpit.

Zatím posledním mužem, který hájil branku Fastavu v přípravě, byl Luboš Ilizi. Slovenský gólman, který u nás chytal první ligu za Plzeň (6 utkání) a druhou za Sokolov (23 utkání) nastupoval naposledy v druhé maďarské lize za Vasas. V posledním půlroce však nechytal a svými výkony vedení zlínského klubu nepřesvědčil.

„Nenašli jsme potřebný kompromis. Tomu, jaké po nás požadoval podmínky, neodpovídaly jeho výkony. Já jsem telefonoval s řadou prvoligových klubů a sháněl jsem gólmany, ale není jednoduché čtrnáct dnů před soutěží někoho sehnat," řekl Pulpit.

„Post jedničky, kterou bude plnit Dostál, je jasný. Záda by mu měl krýt Novák. Hledáme ještě třetího gólmana, který by byl k dispozici v případě zranění nebo trestů a nastupoval by především v rezervě," dodal Štach.