BŘEZNICE – UHERSKÝ BROD 3:2 (2:2) penalty 10:9

,,Do zápasu, který rozhodoval o první příčce po podzimní části soutěže jsme nastoupily s respektem. Zpočátku jsme hrály bojácně a nervózně. Proto jsme také do 17. minuty inkasovaly dva zbytečné góly. Od poloviny prvního poločasu se však náš herní projev postupně zlepšoval. V jednatřicáté minutě Gregorová dala kontaktní branku a ve 42. minutě naše nejlepší hráčka v utkání Černá vyrovnala na 2:2.

Po přestávce jsme zlepšily pohyb a vytvořily jsme si stálou převahu. Zásluhou útočného pojetí jsme si vypracovaly několik slibných šancí. Vítězné trefy jsme se však nedočkaly. Nejblíže ke vstřelení třetího gólu byla už v šestačtyřicáté minutě Gregorová, ale její sólo z poloviny hřiště skončilo na tyči Marcely Kočendové. Výhru nám tak zajistila až v desáté sérii dodatkového penaltového rozstřelu Hrdinová," informovala o průběhu duelu podzimu předstopérka Březnice Žaneta Vaculíková.

,,I bez dvou klíčových obráňkyň Vidové a Lenky Kučerové jsme se po dvou brejkových akcích Oharkové a Soni Zálešákové ujali v 17. minutě vedení 2:0. Pak se nám ovšem zranila důrazná stopérka Šmilauerová a obraz hry se změnil. Naše defenzíva se stala prostupnější a domácí srovnali stav na 2:2. Po změně stran jsme se proto soustředili na ubránění remízy a to se nám zásluhou velké bojovnosti celého kolektivu podařilo. V penaltovém rozstřelu už byla Březnice štastnější," byl i se ziskem jednoho bodu na půdě lídra soutěže spokojený uherskobrodský kouč Lumír Petrka.

Branky: Gregorová, Černá, Hrdinová – Lenka Oharková, Soňa Zálešáková.

Březnice: Plamperová – Bukovjanová, Vaculíková, Kryšpínová, Adamíková, Černá, Vavrušová, Přibilová, Kristýna Marková, Huťková, Gregorová. Střídaly: Hrdinová, Lidincová.
Uherský Brod: Marcela Kočendová – Mičová, Šmilauerová, Andrlíková, Michaela Kučerová, Eliášová, Čagánková, Florešová, Sovišová, Soňa Zálešáková, Lenka Oharková. Střídaly: Chovancová, Petrková, Klára Pospíšilová.

NEZDENICE – BABICE 0:7 (0:2)

,,Zápas jsme začali v deseti, po chvíli jsme hráli s jedenácti fotbalistkami, ale dohrávali jsme ho pouze z povinnosti v osmi lidech. Postupně si totiž přivodila těžký výron v kotníku Hanáková, Tomštíkovou vyřadil natažený stehení sval a Šárku Zálešákovou natažený lýtkový sval," upozornil na smůlu, která jeho tým v utkání doprovázela nezdenický trenér Ivan Pavlis.

,,Střetnutí jsme měli od první do poslední minuty ve své moci. Našemu celku se dařila kombinace, proto jsme domácím moc balón nepůjčovali. Téměř celý zápas se tak odehrál na polovině Nezdenic. Většinu branek jsme dávali po rychlých akcích, pouze gól na 6:0 dala Kotlabová hlavou. Domácí tým nám ovšem hodně usnadnil roli, protože už za stavu 0:2 přestal klást odpor," prozradil vedoucí kolektivu z Babic Aleš Havlíček.

Branky: Dudová 4, Fusková, Tichá, Kotlabová.

Nezdenice: Manová – Šárka Zálešáková, Lukášová, Vrábelová, Švecová, Tomaštíková, Jeglová, Kamila Zálešáková, Lucie Janíčková, Hanáková, Drgová.
Babice: Hladíková – Zbožínková, Habáňová, Kotlabová, Tichá, Dudová, Hudcová, Hořínková, Fusková, Pavlína Matušová, Karolína Matušová. (hot)