V zápase Štítné s Míškovicemi se strhla rvačka

Region - Až dosud neporažený lídr I. B třídy skupiny B z Kelče poprvé poznal hořkost porážky a zároveň byl sesazen z čela. Na hřišti Fryštáku dostal čtyřgólovou studenou sprchu. V „céčku“ se vedoucí Strání hodně nadřelo se Šumicemi, které dokázaly vstřelit tři góly.

Janová – Val. Příkazy 3:3 Fojtů, Zajíček, Měrka Jakub – Polách L. 2, Karas,

Zašová – Hor. Lideč 2:1 Martínek, Petřek – Eliášek.

TĚŠNOVICE – LOUKY 3:1 (3:0)

V prvním poločase domácí zcela ovládli hru a po zásluze nasázeli svému soupeři tři branky. V úvodu měly oba celky po jedné šanci, ale bez gólového efektu. Ve 12. minutě po zahraném rohu trefil míč z voleje Pluhař a Nehoda tečí hlavou překonal hostujícího brankáře. Ve 26. minutě se prokličkoval po levé straně Židlík, a jeho centr zužitkoval střelou z první Veselý. Nejkrásnější branka padla ve 32. minutě utkání – k míči se dostal Kožela a z dobrých 25 metrů vymetl šibenici v brance Louk. O pět minut později mohli hosté snížit, když se dostali v šestnáctce k odraženému míči, ale zakončili nepřesně. Do konce poločasu mohl vedení domácích ještě zvýšit Bernatík, ale v obou šancích vyšel střelecky naprázdno. Domácí fotbalisté ve druhém poločase zřejmě pod dojmem třígólového vedení přenechali iniciativu soupeři. Tomu se podařilo v 76. minutě po chybě obrany snížit na 1:3. Další dva samostatné úniky Louk zlikvidoval brankář Valoušek, který byl ve druhém poločase nejlepším hráčem Těšnovic. Také domácí fotbalisté si připravili tři slibné šance, ale chybělo přesnější zakončení.

Branky: Nehoda, Veselý, Kožela – Štěpánek. Rozhodčí: Družbík, 120 diváků. Těšnovice: Valoušek – Valášek, Vrzal, Nehoda, Pluhař, Veselý, Kožela, M. Pochylý, Židlík, Bernatík, Suchánek. Střídali: Svačina, Janošík, Kunc. Louky: Janča – Janků, Šimurda, Machala, Sviečka, Machů, Štěpánek, Mičola, Landt, Malota, Michalovský (Laciga).

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – MÍŠKOVICE 2:0 (1:0)

Hráči Štítné měli po celý zápas převahu. Opět se ale před svými fanoušky střelecky trápili. Po nevyužití pěti jasných příležitostí se na konci prvního poločasu prosadil domácí kanonýr Šenkeřík. Po obrátce sice hosté opticky vyrovnali hru, ale do gólových příležitostí se nedostávali. Naopak domácí pokračovali v zahazování svých příležitostí. Až v nastavení pojistil výhru Štítné Vaculík. Navíc obě mužstva dohrávala jen v deseti, to když po vzájemné potyčce byli vyloučeni Šuráň a Mikala.

Branky: 38. Šenkeřík, 91. M. Vaculík. ČK: 74. P. Šuráň – 74. D. Mikala. Rozhodčí: Zubek, 90 diváků. Štítná: Malaník – Sloboda – Babulík, Kořenek, P. Šuráň – Polách (71. Otava), M. Vaculík, Tkadlec, Liška – Šenkeřík (90. Řemeslníček), Holba (76. T. Vaculík). Míškovice: Hložek – Herodes, Prokop, Sieklik, Zapletalík, Stoklasa – Matulík, Mikala D., Závrbský (70. Zavadil), Mrázek – Krajča (75. Bielik).

ADMIRA HULÍN – SLAVKOV POD HOSTÝNEM 3:0

V první půli se diváci spíše nudili. Ve hře Admiry byla spousta nepřesností, proto ohrozit bránu soupeře bylo téměř nemožné. Druhý poločas byl však o něčem jiném. Domácí zpřesnili přihrávky, zrychlili hru a začali se více dostávat do příležitostí. Dvakrát se prosadil Štoll a jednou Šenkyřík. Zasloužené vítězství Admiry ale mohlo být výrazně vyšší.

Branky: Štoll 2, Šenkyřík. Rozhodčí: Klučka – Novák, Polášková, 80 diváků. Admira Hulín: Nebuchla (46. Zygar) – Jurášek, Nedbal, Horáček, Polák (58. Kytlica), Spáčil, R. Simerský (11. Štoll), Hradil, M. Simerský, Šenkyřík, Nedbal. Slavkov p. H.: Neradil – Benda (48. Z. Krejcar), Mikulčák, P. Krejcar (79. Kužel), Josínek, Františák, Kostov, Janečka, Horák, Ondroušek, Kušík (90. Mikulčák).

SK VIZOVICE – LUBNÁ 2:0 (1:0)

Utkání začalo bojovně a obě mužstva se snažila dostat do vedení. Po několika ošemetných situacích před domácí brankou se podařilo otevřít skóre zápasu fotbalistům Vizovic. Po pěkné akci se ve 23. minutě v pokutovém území prosadil Surý. Do konce prvního poločasu se soupeř snažil vyrovnat, ale pozorná obrana Vizovic byla proti. Ve druhé půli se hrál dál vyrovnaný zápas. Lubná bojovala alespoň o bod, ale do vyložených šancí se nedostávala. Hráči Vizovic toužili utkání rozhodnout druhou trefou, ovšem výsledkem jejich snahy byla jen nastřelená tyč. Definitivní rozhodnutí padlo až v samotném závěru, kdy do otevřené obrany soupeře podnikli domácí útok a brankou Lacigy výhru potvrdili.

Branky: 23. Surý, 90. Laciga. Rozhodčí: Ruman. SK Vizovice: Kafka – Světlík (65. Jurečka), Surý (72. Gerža), Rybáček (57. Murka), Novák, Kudrnáč, Polách, Valenta, Velev, Laciga, Lukáš. Lubná: Blažek – Běták, Kadlčík, Jirásek, A. Piškula, M. Piškula (87. Bureš), Haloda, Musil, Ančinec (83. Dubina), Bačinský, Kovařík.

RUSAVA – MALENOVICE 3:0 (2:0)

Po úvodním oťukávání získala Rusava převahu. Trestný kop P. Pavelky tečoval jeho bratr J. Pavelka a domácí se ujali vedení. Po půlhodině hry byl vyloučen P. Pavelka. Přesto po brejku Bílka se Zeleným Rusavané skórovali podruhé. Po změně stran prvních dvacet minut bylo ze strany domácích výborných. I v oslabení si Rusava vytvořila tři šance. Stoper Štefek po narážečce s Bílkem zamířil přesně potřetí. Hosté měli územní převahu, ale minimum šancí pochytal Palát. Podruhé v krátké době musela na utkání Rusavy přijet záchranka, když odvezla domácího Šimčíka s podezřením na zlomeninu nohy.

Branky: J. Pavelka, Zelený, Štefek. Rozhodčí: Měštánek. Zpěvák, Polášková, 90 diváků. Rusava: Palát – Štefek, L. Vaculík, P. Pavelka, Mir. Vaculík – Liška, Šimčík (63. Krajcar), Mich.Vaculík, J. Pavelka – Zelený, Bílek (85. Gomola).

HOLEŠOV B – SLAVIČÍN B 3:1 (1:0)

Domácí nastoupili posíleni o hráče A – mužstva. Rezerva Holešova se ujala vedení po dvaceti minutách hry zásluhou Uruby. Po změně stran se v 73. minutě trefil Krajcar, přičemž výsledek ještě kosmeticky upravil Roubalík. Záloha Slavičína však domácí místy potrápila, především v přechodu do útoku byla nebezpečná a dosáhla alespoň čestného úspěchu v podání Fojtíka.

Branky: 19. Uruba, 73. Krajcar, 90. Roubalík – Fojtík. Rozhodčí: Slavík, 100 diváků. Holešov B: Sedláček – Novák, Krajcar, Topič, Hrudík, J. Snopek, Sedlařík, Marek, Roubalík, Uruba, Vybíral (46. Bakalík).

FRYŠTÁK – KELČ 4:0 (2:0)

Fryšták vstoupil do utkání velmi aktivně a od prvních minut byla z domácích znát větší touha po vítězství. První branka přišla ve 22. minutě, kdy po pěkném centru Petráše ze strany našel v pokutovém území Petra Křenka, který protrhl svou gólovou smůlu. Od tohoto okamžiku Fryšták ožil a své gólové konto navýšil ještě v závěru prvního dějství opět Křenkem. Po změně stran domácí nepolevili a stále drželi velmi vysoké tempo hry. Když v 51. minutě dovršil svůj hattrick P. Křenek, bylo rozhodnuto. V závěru se gólově zapsal do listiny střelců Gettler. Kanonýr domácích, který slavil 40. narozeniny, po 15 vteřinách na hřišti dostal přihrávku na půlce a následným únikem s přehledem završil velmi dobrý výkon Fryštáku.

Branky: P. Křenek 3, Gettler. Rozhodčí: Olša – Janča, Křenek. Fryšták: Sebera – Rudolf (81. Gettler), Hubáček, Bednařík, Velikovský, Málek, Dvořák, Caudr, Petráš (75. Gajdůšek), Křenek, Tallarini (61. Mikulík). Střídali Mikulík, Gajdůšek, Gettler. Kelč: Kubját – Novák, Pitrun, Vinklár (59. Minář), R. Pastrnek, Machač, Hegar (46. Skuřapa), Srkala, M. Pastrnek, Minář, Chrástecký.

SLAVKOV – OSVĚTIMANY 4:2 (2:1)

V utkání výborné úrovně domácím skvěle vyšla taktika brejků. Hosté se snažili o technickou hru, měli optickou převahu, ale góly dávali domácí. Osvětimany sice díky Dobešovi šly do vedení, jenže domácí ještě do přestávky stav utkání otočili. Zvláště ve druhé půli si pak vytvořili několik golových příležitostí, z nichž však využili jen dvě. Hosté opticky upravili výsledek až v poslední minutě.

Branky: 28. a 81. Zajíc, 17. Švardala, 55. Polášek – 12. Dobeš, 90. Křemeček. Slavkov: Pochylý – Rožnovský, Salát, Stojaspal, Zimčík – Kovačovič, Švardala, Polášek, Borýsek – Vyzváry (65. Šimek), Zajíc (80. Fibichr). Osvětimany: Brázdil – Březina, L. Křemeček, Drobil, R. Křemeček, Brhel, Trávníček, Udržal, Černoch, Marek, Dobeš. Střídali: Blecha, Mlčák, Říha

KUDLOVICE – ZLÁMANEC 3:0 (2:0)

Domácí začali velkým náporem a čtvrt hodiny nepustili soupeře k vážnější akci. V této době měli mimo vstřelené branky v 11. minutě další tři tutovky, ale bez kýženého efektu. Pak převzali taktovku hosté, vyloženou šanci si však nevytvořili. Kudlovice hru postupně srovnaly a ve 36. minutě udeřily podruhé – 2:0. Druhý poločas byl fotbalově slabší. Zlámanec lépe kombinoval, vytvářel si tlak, ale bez zakončení. V 70. minutě na druhé straně Hložný šikovně přehodil vybíhajícího brankáře a zpečetil vítězství domácích.

Branky: 11. Gabriel, 36. Vaculík, 70. Hložný. Kudlovice: Tomaštík – Chmelař, Silný (70. Ježek), Bohun, Kraváček, Najbrt, Cakl (82. Rosík), Vaculík, Klajn, Hložný, Gabriel (52. Hruška). Zlámanec: Tureček – Šuranský, Jirsák, Novák (65. Brázdil), Hubáček, Sadil, Němec, Šubo, Mišurec, Damborký, Štefka (75. Šurmánek).

SUŠICE – ZLECHOV 1:2 (0:0)

V bojovném utkání se v průběhu prvního poločasu zranili dva hráči domácích, kteří museli střídat, a na souhře Sušic to bylo znát. I proto si hosté vypracovali víc příležitostí, které ovšem zůstaly nevyužity. V 63. minutě se tak postavil k přímému kopu Švejčara a domácí zničehonic vedli. Při oslavě branky byl ale po druhé žluté kartě vyloučen sušický Šur za nesportovní chování. Přesilovku využil Zlechov k otočení skóre, o což se dvěma bleskovými zásahy postaral Slavík. Sušice tak zůstaly věrny své „jánošíkovské“ tradici, že bohatým body berou a chudým je rozdávají.

Branky: 63. Švejčara – 67. a 71. Slavík. Rozhodčí: Vlašic. ŽK: Skopal, Šur – Ondříšek, Matějka, Šebák, Kremr, Velcr. ČK: 63. Šur. Diváci: 100. Sušice: Dúbrava – Hejda A. (87. Omachlík), Kaštánek, Hejda M. (30. Chybík), Hastík, Švejčara, Skopal, Šlechta J. (18. Šlechta S.), Fojtášek, Urbanec. Trenér: J. Surý. Zlechov: Vendel – Ondříšek, Kedra, Matějka, Bureš, Kotek, Zajíc, Šebák, Kremr, Slavík, Velcr (90. Jakoubek). Trenér: J. Kraml.

BOJKOVICE – UHERSKÝ OSTROH 7:1 (1:0)

Úvod patřil domácím, střelu Floreše i hlavičku Hořáka ale pochytal gólman hostí Mrkva. V 19. minutě už byl však krátký na další pokus Hořáka, který zužitkoval Krčovu kolmici – 1:0. Domácí si i nadále vytvářeli šance, klíč k úspěchu ale v první půli už nenalezli. Do druhého poločasu ale domácí trenér Hořák poslal na hřiště Kulíška, který už po několika vteřinách pobytu na hřišti zvýšil na 2:0. Gól, který mu jako na zlatém podnose připravil Varga, odstartoval nevídanou kanonádu. Nejprve sice ostrožský Kolář potrestal proměněnou penaltou faul Koběrského na Jurčeku, pak už ale dominovali domácí. Mlček s Vargou v rychlém sledu zvýšili na 4:1 a hosté od tohoto okamžiku zcela rezignovali. Viktorka jim tak v závěru nasázela ještě další tři góly, takže hosté nakonec odjeli s pořádným debaklem.

Branky: 19. a 80. L. Hořák, 46. a 85. Kulíšek, 65. Mlček, 67. Varga, 77. Hanke – 60. z pen. Kolář. Rozhodčí: Konečný. Diváci: 130. Bojkovice: Koběrský – Lebánek, Valter, Krč, Prachař – Valíček (46. Kulíšek), Spáčil, Floreš, Mlček (69. Zýka) – Varga (76. Hanke), Hořák L. Trenér: Hořák J. Uh. Ostroh: Mrkva J. – Mrkva T., Zajíček, Kočiš, Jurásek – Jurčeka, Kolář (69. Tomčala), Hlůšek, Durna – Kunovjánek (84. Procházka), Ondroušek. Trenér: Vlk.

KORYČANY – JALUBÍ 3:1 (1:1)

Hosté zaskočili Koryčanské náporem, který zužitkovali v 11. minutě. Po špatném vyběhnutí brankáře Vrby se k míči dostal Tomáš Gajdorus a z velkého úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Domácí postavil na nohy rychlý vyrovnávací gól a od té chvíle měli navrch. Do vedení je poslal pět minut po přestávce Jančík, který dorazil do sítě Kovalovu ideální přihrávku. Konečnou podobu dal výsledku Posolda, jehož vybídl ke skórování opět s chutí hrající Koval – 3:1.

Branky: 15. S. Koval, 50. Jančík, 75. Posolda – 11. T. Gajdorus. Koryčany: Vrba – Samsonek, Foltýn, Kvita, J. Věžník – K. Věžník, Jančík (72. Hajda), Posolda, Mušálek – S. Koval, Marek. Jalubí: Večeřa – Šilc, Bičánek, Hrňa, Jar. Kříž, janeček, Ulman, Hanáček (56. Horák), Novák, L. Gajdorus, T. Gajdorus.

JISKRA OTROKOVICE – HLUK B 3:1 (2:0)

Jiskra po třech porážkách v řadě potřebovala doma vyhrát a podle toho vypadal začátek zápasu. Nejprve Zimčík tečoval za záda brankáře Kovaříka přímý kop Spurného, pak po pěkné akci Koplíka zvýšil na 2:0 Sotolář. A když na začátku druhé půle přidal Koplík třetí gól, bylo rozhodnuto. Sympaticky bojujícím hostům se sice v 68. minutě podařilo Jančou snížit na 3:1, ale víc jim už domácí nedovolili. Jejich vítězství mohlo být ještě výraznější, ale spálili spoustu slibných šancí.

Branky: Zimčík, Sotolář, Koplík – Janča. Rozhodčí: Nevrla. J. Otrokovice: Zavadil – Martinec (83. Šmedek), Zvonek, Krkoška, Šnajdr Z. – Spurný D. (75. Štěpaník), Zimčík (67. Kameník), Koplík, Šnajdr V. – Sotolář, Karlík. Trenér: J. Penner. Hluk B: Kovařík – Klabačka,Chytil R., Šafařík, Tinka – Horák T., Janča, HorákZ., Chytil M. – Polášek, Gál (77. Straka). Trenér: L. Straka.

STRÁNÍ – ŠUMICE 3:3 (1:2)

Domácí fotbalisté měli po celý zápas více ze hry, doplatili ale na prospané začátky obou poločasů. V tom prvním otevřel účet zápasu už ve 2. minutě Kunovský, který pak ještě chvíli před přestávkou reagoval na vyrovnávací gól domácího Frühaufa. Když těsně po změně stran zvýšil Marek už na 1:3, nevypadalo to s domácími dobře. Jejich trvalý tlak ale nakonec přinesl ovoce. Nejprve v 78. minutě Mikláš snížil a vzápětí stanovil konečný výsledek z penalty Janík.

Branky: 27. Frühauf, 78. Mikláš, 81. Janík – 2. a 45. Kunovský, 47. Marek. Rozhodčí: Pokorák. Strání: A. Popelka – Mimochodek, Janiga, Straňák, Janík, Kolaja, Vintr (46. Mikláš), Tóth (70. Motola), Pomajbík, M. Adámek, Frühauf. Šumice: Šidlo – M. Velecký, P. Juřeník, Jiří Tlach, Kunovský, Ondřej (36. M. Juřeník), Jakub Tlach, Synčák (79. Vykydal), Marek (62. Novák), Gregor, Mikulec.

1. Strání 12 8 2 2 39:14 26
2. Osvětimany 12 8 1 3 45:16 25
3. Slavkov 12 7 3 2 18:7 24
4. Bojkovice 12 6 3 3 28:9 21
5. Koryčany 12 6 3 3 27:20 21
6. Sušice 12 5 2 5 24:23 17
7. J. Otrokovice 12 5 1 6 20:19 16
8. Zlechov 12 3 6 3 17:19 15