Ze čtyř utkání prohrály Počenice jen úvodní duel s Brnem 2:4. Poté překvapivě zdolaly Třinec a se zbývajícími týmy si poradily naprosto suverénně. V konečné tabulce obsadily první místo, a s přehledem si zajistily postup do 3. kola.

„Vítězství nad extraligovým Třincem nemůžeme přeceňovat, protože poháru nepřikládal velký význam. Nakonec také nepostoupil. První zápas jsme si prohráli sami a výkonnost zbývajících je úplně někde jinde. Ve 3. kole přivítáme Znojmo, na které se už těšíme. Nechci Znojmo podceňovat, ale rádi bychom si zahráli ještě další pohárový zápas,“ neztrácí optimismus předseda florbalového klubu z Počenic Jan Vondrášek.

SC Hattrick Brno – SFK Kozel Počenice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

První branku vsítil Hattrick. Aktivnější Kozel do přestávky vyrovnal. O konečném výsledku se rozhodovalo ve třetí třetině. V 10. minutě Brno zvýšilo na 3:1. Malý záblesk naděje přinesl Uhrinovský, který brankou na 2:3 rozehrál svůj velký víkendový koncert. Bohužel k vyrovnání již nedošlo. Kozel poprvé v nové sezóně prohrál.

Branky: Zavadil, Uhrinovský.
Počenice: R. Michajlovič - Fiala, Zimek, Císař - Uhrinovský, Bláha, Zapletal, Pivec, Pátík, Zavadil, Olšina, M. Michajlovič, P. Konečný.

SFK Kozel Počenice – SK FbC Třinec 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Utkání s extraligovými týmy jsou pro každého regionálního hráče svátkem. Třinec sice nepatří mezi úplnou elitu, ale přesto si tým, který se opakovaně dostane do extraligy, zaslouží respekt. Tým Třince však nepřijel v plné síle. Do vedení šel Třinec. Vyrovnání viselo mnohokrát ve vzduchu. Došlo k němu až v polovině utkání. Do konce druhého dějství se rozvlnila extraligová síť podruhé. Vedení 2:1 zařídil Bláha. Do přestávky Třinec skóre srovnal. V 10. minutě Uhrinovský poslal SFK Kozel do vedení. Další branka Zapletala Třinec položila.

Branky: Fiala, Bláha, Uhrinovský, Zapletal

SFK Kozel Počenice – FbC Aligators Hukot Klobouky 7:2 (3:1, 0:0, 4:1)

Dvoubrankové vedení získané zásluhou Pivce a Bláhy Počenice brzy ztratily. Třetím gólem pojistil náskok Zapletal. O svém postupu do další části poháru rozhodly Počenice definitivně v závěrečné části.

Branky: Zapletal 3, Uhrinovský, Bláha, Fiala, Pivec.
Počenice: R. Michajlovič - Fiala, Zimek, Kozák, Friese - Uhrinovský, Bláha, Zapletal, Pivec, Pátík, Zavadil, M. Michajlovič, Olšina, Císař.

TJ Sokol Lanžhot – SFK Kozel Počenice 3:8 (1:1, 0:4, 2:3)

Čtvrtý zápas poháru byl již jen formalitou.
Další kolo se již hraje systémem play-off. Jediný zápas, a to s nováčkem I. ligy Znojmem, rozhodne, zda Kozel pronikne mezi šestnáct nejlepších mužstev poháru. Utkání se bude hrát v sobotu 13. října od 17 hodin v morkovské hale.

Branky: Uhrinovský 3, Bláha, Císař 2, Pátík Počenice: R. Michajlovič - Fiala, Zimek, Kozák, Friese - Uhrinovský, Bláha, Zapletal, Pivec, Pátík, Zavadil, M. Michajlovič, Olšina, Císař.