Karlovičtí, kteří už se těší na zářijový pohárový zápas se Slavií Praha, tentokrát přivítali jinou Slavii - z Orlové. V utkání sice nepadla ani jedna branka, ale přineslo dost zajímavých momentů.

„Na to, že je začátek sezony, se hrál dobrý fotbal. Na obou stranách bylo poměrně hodně šancí, ale brankáři kralovali,“ pravil obránce Valachů Josef Mikula, jenž měl sám v první půli na hlavě gól, ale dal těsně nad branku. „Měli jsme čtyři velké šance, ale brankář Orlové nás vychytal,“ přiznal Mikula. „V úplném závěru nedaly oba týmy velkou příležitost. Remíza je proto asi spravedlivá,“ mínil Mikula.

Vsetín předvedl v Albrechticích dobrý výkon, ale na body smolně nedosáhl. „Spokojen jsem především s herním projevem, méně už s výsledkem,“ pravil po premiéře Vsetína v divizi E trenér Milan Gajdůšek.

Jeho svěřenci inkasovali branku po standardní situaci ve 22. minutě. Po většinu utkání byli Valaši zkušenému diviznímu týmu minimálně vyrovnaným soupeřem. „Myslím, že jsme byli i lepší. Za celý zápas jsme měli asi pět velkých šancí,“ litoval Gajdůšek. Ještě v úplném závěru mohl jeho tým srovnat a odvézt si cenný bod. „Čtvrt hodiny před koncem Kašpar přestřelil v jasné šanci a ještě v poslední minutě Blažek hlavičkou ze tří metrů trefil přímo brankáře. Už jsme měli všichni ruce nad hlavou,“ připomněl kouč tutovku hostů.