ŽALKOVICE – BŘEZNICE 2:4 (2:1)

,,Hned ve druhé minutě jsme inkasovali po ráně Gregorové první branku. V první půli jsme však předváděli pohledný fotbal a ve 45. minutě se nám po zásluze po trefách Nesňalové a Moniky Netopilové podařilo obrátit stav na 2:1. Na začátku druhého poločasu jsem ale musel díky zraněním udělat korektury v sestavě a zejména naše defenzivní hra tím utrpěla. Absence Andrey Netopilové a Kalíkové byly hodně znát. Březnice tak po naších individuálních chybách přece jenom uhájila pozici favorita střetnutí," smutnil po zápase žalkovický lodivod Radim Borovička. ,,Dlouho jsme podávaly zakřiknutý výkon a proto jsme dostaly dva laciné góly. Naštěstí svůj den měla záložnice Soňa Huťková, který hattrickem zajistila naše povinné vítězství. Soňa se prosadila z přímého kopu, po povedené dorážce i z brejkové akce," oddechla si po utkání náhradní brankářka Březnice Žaneta Vaculíková.

Branky: Nesňalová, Monika Netopilová – Huťková 3, Gregorová.

Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Zapletalíková, Kalíková, Lucie Pitnerová, Máčalová, Havránková, Písaříková, Sedlářová, Andrea Netopilová, Monika Netopilová, Nesňalová. Střídaly: Rožnovjáková, Koutná, Brázdilová, Monika Kubová, Hana Netopilová.

Březnice: Vaculíková – Bukovjanová, Kozmíková, Kubíčková, Černá, Vavrušová, Vilhanová, Huťková, Kristýna Marková, Jugasová, Gregorová. Střídala: Gilová.

LUŽKOVICE – BŘEZŮVKY 3:0 (1:0)

,,I bez dvou hráček základní sestavy brankářky Michaely Molové a záložnice Frankové jsme byly proti soupeřkám, kterým se na jaře daří, odhodlané získat další tři body. Dlouho jsme však měly před Březůvkami respekt, nedokázaly jsme se prosazovat kombinačně, zbytečně jsme sólovaly. Do vedení nás poslala až jediná povedená akce v prvním poločase, když po přesném centru Bystroňové dorazila balón do hostující sítě Strachoňová. Zápas jsme definitivně rozhodly v 50. minutě, kdy Rozsypalová dvěma slepenými góly upravila stav na 3:0. Vývoj zbytku střetnutí už jsme si pak pohlídaly," informovala lužkovická útočnice Marie Uhlířová, za jejíž tým naposledy nastoupila americká hráčka Katie Hughes, jež se vrací domů do USA. ,,Na hřišti silného protivníka se nám zpočátku zápasu dařila souhra. Ovšem s přibývajícími minutami se na naší hře projevovaly absence opor Kadlecové a Kunorzové. Hodně problémů nám dělalo nakopávání balónů do naší šestnáctky a v útoku nám chyběl důraz," našla příčiny porážky předstopérka Březůvek Monika Zábojníková.

Branky: Rozsypalová 2, Strachoňová. Lužkovice: Matlachová – Hnilicová, Jana Molová, Žalková, Halová, Bystroňová, Hughes, Zeťková, Rozsypalová, Strachoňová, Uhlířová. Střídaly: Bláhová, Mikuláštíková. Březůvky: Vyoralová – Plecová, Gabriela Skočovská, Monika Zábojníková, Müllerová, Ličmanová, Černošková, Adéla Zábojníková, Grelová, Talašová, Stolaříková. Střídaly: Zelinková, Skovajsová, Mizerová, Janišová, Turečková.

SK BAŤOV – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:5 (0:3)

,,V prvním poločase byly Valašské Klobouky maximálně produktivní. Hosté totiž dokázali gólově proměnit všechny svoje větší příležitosti. Po změně stran se sice náš herní projev zlepšil, ovšem v koncovce jsme se moc neprosadili. Zejména sólové akce Lidincové volaly po dalších brankách v síti Valašek. Celkově však byli hosté běhavějším týmem a výhru si zasloužili," uznal vedoucí kolektivu Baťova Roman Šimurda. ,,Po dvou gólech Machů a trefě Holbové jsme v pětatřicáté minutě vedli 3:0. Tento náskok nás uklidnil, a proto jsme si přímý souboj o třetí příčku užívali. Byli jsme útočnějším celkem, měli jsme víc balón na kopačkách a dařila se nám přízemní kombinace. Výborný výkon podala ve středu zálohy Bednářová, která tvořila naši hru. A když bylo potřeba, tak nás podržela brankářka Bělašková," užíval si cenný tříbodový zisk z půdy kvalitního soupeře vůdce lavičky Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

Branky: Koukalová, Hostašová – Machů 2, Holbová 2, Bednářová. SK Baťov: Pokorná – Oharková, Hrdinová, Lysoňková, Pomališová, Malenovská, Přibilová, Koukalová, Křivánková, Rizovská, Kalivodová. Střídaly: Hostašová, Lidincová, Šefránková. Valašské Klobouky: Bělašková – Kalíková, Tománková, Pjajková, Jeřábková, Valčíková, Kristýna Kubíková, Bednářová, Macháčová, Machů, Holbová. Střídaly: Trochtová, Matúšů.

DFK HOLEŠOV – BABICE 3:1 (1:1)

,,Vydařil se nám zejména první poločas, ve kterém jsme si vypracovaly spoustu dobrých střeleckých příležitostí. V koncovse se ovšem stále trápíme. Výhru nad osmým týmem tabulky jsme si tak připsaly hlavně díky bojovnosti, chuti a vůli po dlouhé době na jaře konečně zase bodovat. Rovněž jsme ale dokázaly prodat větší fotbalové zkušenosti. V barvách Babic bylo nebezpečné pouze duo Dudová, Habáňová," konstatovala po zápase trenérka Hanaček Svatava Ságnerová. ,,Domácí byli fotbalovějším kolektivem a proto si vypracovali víc šancí. Nám k lepšímu výsledku chyběl větší důraz před holešovskou bránou i v osobních soubojích. Dobré výkony podaly stopérka Zbožínková a záložnice Dudová. Po faulu na ni jsme z penalty vyrovnali na 1:1. Dařilo se také Habáňové a Tiché," hodnotil utkání první muž lavičky Babic Zdeněk Ondryáš.

Branky: Jiroušková, Lipková, Zderčíková – Habáňová. DFK Holešov: Kasalová – Víznerová, Stolářová, Fojtová, Kozlanská, Víznerová, Pospíšilíková, Zichalová, Hovořáková, Lipková, Zderčíková. Střídaly: Kotasová, Natálie Hermannová. Babice: Kristýna Malíková – Kotlabová, Zbožínková, Bílková, Hořínková, Dudová, Tichá, Habáňová, Hudcová, Kočendová, Fusková. Střídala: Romanová. (hot)

1. Březnice 11 9 0 0 2 32:18 27
2. Lužkovice 12 8 0 1 3 39:15 25
3. Val. Klobouky 12 8 0 0 4 37:19 24
4. DFK Holešov 13 7 1 0 5 54:23 23
5. SK Baťov 12 7 0 0 5 34:22 21
6. Nezdenice 11 6 0 0 5 28:24 18
7. Březůvky 12 6 0 0 6 22:30 18
8. Babice 12 1 0 0 11 12:52 3