„Je také fajn, když mi soupeři za každou cenu nedávají najevo, že jsou fotbalově lepší. Já to nepopírám! Než se zranit, to raději uhnu. Pro mě je totiž fotbal jen zábava, ideální místo spojit žízeň s příjemnými lidmi,“ přidává hlavní důvod zapálení pro fotbal Valoušek.

Na Veselé v obraně

„Ve Veselé za místní rezervu hraji krajního beka, ale předtím na Vlčkové jsem si vyzkoušel snad úplně vše,“ směje se.

A kolik gólů už dal?!? „ Moc jich není, jsem zde spíše na bránění. Ale pár jsem jich už vstřelil,“ culí se sympatický sportovec, jenž má za svůj fotbalový vzor Brazilce Marcela. „Svou pracovitostí mi připomíná našeho Pavla Nedvěda. Obecně mám rád sportovce, za kterými jsou více než slova vidět činy,“ zdůraznil Valoušek, stejně jako fakt, že z velkého fotbalu má spíše respekt.

„Je zde mnoho prostoru, fotbal dokáže být i pěkně ostrý a záludný. Popravdě jej ani v televizi moc nesleduji, žádnému konkrétnímu klubu nefandím. Fakt jej beru jen jako zábavu a ideální možnost k fyzickému vybití s přáteli,“ zdůraznil Valoušek.

S míčem na noze jej tak častěji uvidíte v halách v okolí Otrokovic. „Raději mám sálový fotbal, člověk je tam více ve hře, v kontaktu s míčem. A také mi jde mnohem lépe, než klasický fotbal,“ je přesvědčen sportovní univerzál, který se spíše připravuje individuálně. „Na Veselou z Otrokovic to mám z ruky. Občas tam zajedu, ale spíše trénuji s kamarády, co hrají okolo,“ přiznává Valoušek, jenž rallye definitivně pověsil na hřebík před třemi roky a nyní si užívá především rodinného života. „S přítelkyní Natálií očekávám příchod svého prvního potomka – syna Pavla třetího,“ směje se Valoušek.

Spoluhráče ani hřiště si nevybírá

V této sezoně toho moc na fotbalovém hřišti neodehrál. Z kraje v dresu Vlčkové B absolvoval čtyři zápasy. „V posledních týdnech mám jiné starosti. Navíc je nás v kádru docela dost. Kluci hrají na čele a mají nejsmělejší ambice. Já se opět zapojím do hry, až bude potřeba a zavolají mi. Nevybírám si – ani spoluhráče, ani hřiště,“ hlásí Valoušek.

K velkému fotbalu se dostal přes kamarády právě ze sálového fotbalu. „Do Vlčkové a nyní do Veselé mě zlákali kamarádi, já se nikam necpu. Fotbal hraji opravdu jen pro zábavu. Jako všechny další sporty,“ hlásí automobilový soutěžák, jenž svůj sportovní svět spojil hlavně s koly.

„Vyzkoušel jsem si snad úplně vše, mimo jiných tenis, basketbal, volejbal a další sporty. Hodně času jsem však strávil na kole a pak v autě. Svého rozhodnutí nelituji,“ zdůraznil závodník z Otrokovic, kde také pracuje v rodinné firmě.

Rallye je už uzavřená kapitola

„Rallye je už pro mě uzavřená kapitola. Byla pěkná a úspěšná, český a slovenský titul je asi maximum, čehož jsem mohl v daných podmínkách i díky panu Varmužovi dosáhnout. Jsem rád, že jsme si mohl vyzkoušet i závody MS. Jestli ještě někdy pojedu, tak jen něco malého. Své přítelkyni jsem totiž slíbil, že ji ještě někde svezu,“ pousmál se. „Stejně tak pokud můj syn bude mít chuť a talent, rád jej podpořím a poradím.“