V 5. kole soutěže, která je zároveň 3. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, dokázal prodat formu kolektiv Benfiky. Jeden z hlavních aspirantů na zisk první příčky zdolal Lešení 10:3.

,,Podali jsme týmový výkon. V souboji s předním mužstvem tabulky jsme byli od začátku lepší a zápas jsme si užívali. Bylo vidět, že nás duel baví a zejména v ofenzívě jsme soupeře výrazně přehrávali,“ prozradil spokojený obránce Benfiky Václav Pavlíček.

,,Vítězný tým nás překonával přesnou kombinací. Zejména přihrávky na jeden dotek sehraných hráčů Benfiky nám dělaly problémy. A to nás ještě od většího přídělu branek v naší síti zachránil gólman Jaroslav Krajča,“ přiznal bek Lešení Tomáš Rudolf.

Hodně práce měla Kocovina, aby udolala fryštacké béčko 4:2. Obhájce titul totiž prohrával 1:2 a teprve ve druhém poločase naplnil roli jasného favorita zápasu. Čtvrtou branku Kocovina vstřelila až v poslední minutě utkání.

Benfika byla úspěšná i ve šlágru 6. kola, když porazila úřadujícího vicemistra tým Poskládaných 9:1.

,,Utkání jsme odehráli s nejsilnější možnou sestavu, tedy i s posilou z pražské Sparty Janem Fortelným. S mladým mužstvem jsme štípský tým překonávali účinnou kombinací dopředu. Rovněž jsme se mohli spolehnout na jistého brankáře Miroslava Koláře, který ve druhém poločase dokonce chytil penaltu,“ radoval se ze skalpu silného soupeře vedoucí Benfiky Martin Slaměna.

,,Vítězové byli lepší ve všech fotbalových činnostech. Soupeř nás přehrával hlavně rychlostí. Nám se bez opor Elšíka, Mezírky a Barcucha tentokrát nic nedařilo. Chyběla nám hlavně přená rozehrávka,“ uznal po nejvyšší porážce v historii mužstva v Zimní fryštacké lize útočník Poskládaných Matěj Velev.

Štípskému kolektivu se nedařilo ani v 7. kole. V něm Poskládaní v repríze loňského finále soutěže podlehli Kocovině 1:2.

,,Proti nejlepšímu celku v historii Fryštacké ligy jsme v úvodu zápasu chtěli hrát opatrně. Nicméně brzy jsme mohli vést 3:0. Žádnou velkou šanci jsme však neproměnili. Naopak Poskládaní šli po ráně Mezírky do vedení. Ještě před koncem první půle jsme ale srovnali stav na 1:1 a v šestatřicáté minutě nám Josef Křenek po ráně z téměř poloviny hřiště zajistil výhru. Cenný výsledek jsme si ve zbytku střetnutí už zkušeně pohlídali,“ radoval se útočník Kocoviny Pavel Petráš.

,,Před slušně zaplněným hledištěm byl k vidění pohledný fotbal. V utkání jsme se však bohužel nedokázali vypořádat s dobře organizovanou defenzívou lídra tabulky. Vyrovnat se nám nepodařilo ani v závěrečné pětiminutové hře bez brankáře,“ mrzela další porážka jednu z opor Poskládaných Matěje Veleva.

5. kolo: Benfika – Lešení 10:3 (Jan Hellebrand 3, Sklenář 2, Patrik Červenka 2, Blanař, Václav Pavlíček, Houser – Urbanovský 2, Krhútek), Kocovina – Fryšták B 4:2 (Josef Křenek 2, Petráš 2 – Dujka, Ivan Večeřa), Louky – Black§White 4:6 (Křek 2, Tomáš Teplý, Dlouhý – Dominik Štěpán 2, Hřebačka 2, Okonkwo, Staněk), Bonver Berry – Kašava 2:19 (Prokeš, Dohnal – Petr Červenka 6, Pavel Zbranek 3, Jakub Červenka 3, Martin Kučera 3, Kocourek 3, Petr Zbranek)

6. kolo: Black§White – Bonver Berry 5:3 (Němeček 2, Ondřej Kučera, Staněk, Okonkwo – Žikovský 2, Kamenčák), Fryšták B – Louky 6:9 (Páleníček 3, Šumšala 2, Dujka – Štalmach 3, Vyoral 2, Sebastián 2, Křek, Hercík), Lešení – Kocovina 3:6 (Vavruša 2, Dobeš – Ivo Lošťák 2, Martin Gajdůšek, Martin Holomek, Jakub Slaměna, Chudý), Poskládaní – Benfika 1:9 (Martin Holík – Fortelný 2, Lukáš Hrdližka 2, Blanař 2, Jan Hellebrand 2, Sklenář).

7. kolo: Kocovina – Poskládaní 2:1 (Josef Křenek 2 – Mezírka), Louky – Lešení 4:7 (Tomáš Teplý, Hercík, Kuna– Tomáš Rudolf, Manďák, Vavruša, Hrnčiřík, Dobeš, Mikulička, Dočkal), Bonver Berry – Fryšták B 0:5 kontumačně, Kašava – Black§White 5:6 (Petr Červenka 2, Martin Kučera 2, Gavenda – Dominik Štěpán 2, Světlík, Hruška, Ondřej Kučera, Němeček).