Nejsnažší cestu do semifinále měl celek Hrubé Hospody, který uštědřil debakl Lukovečku 12:1. ,,Do konečného skóre se promítla naše vyšší fotbalová kvalita. Zápas měl od začátku jednoznačný průběh. My jsme si ho užívali, protože Lukoveček nestačil čelit naší rychlosti ani tachnice. V těchto činnostech vynikal zejména autor čtyř branek Tomáš Teplý," pachvaloval si snadný postup kouč Hrubé Hospody Jiří Málek.

O největší překvapení se postaral tým Poskládaných výhrou nad Buffalem 4:3. ,,Do střetnutí jsme vyslali silnější sestavu, než jakou jsme využívali v základní části soutěže. Navíc jsme po skvělém nástupu do zápasu v desáté minutě vedli 3:0. Na začátku druhé půle to bylo dokonce 4:0. Poté se ovšem Buffalo vzpamatovalo a duel ještě zdramatizovalo.

Posledních dvacem minut už jsme se proto soustředili hlavně na ubránění těsného náskoku. Ten jsme díky velké bojovnosti uhájili. Opět nás podržel Tomáš Navrátil v bráně. Dalšími tahouny byli střelec tří gólů Zdeněk Julina a důrazný bek Skřivánek. K výhře nám pomohla také skutečnost, že Buffalu chybělo několik velkých opor," uznal po utkání špílmachr štípských Poskládaných Roman Holík.

Těžkou práci měla Mladcová, než udolala Obal Print 2:1. ,,Domácí tým měl dobře organizovanou celou defenzívu. My jsme si sice vytvořili podstatně víc šancí, ale v koncovce jsme se trápili. Nakonec jsme brali štastné vítězství, protože ještě za stavu 0:0 chytil Radek Ondráš Obal Printu penaltu," oddechl si po střetnutí forvard Mladcové Miroslav Zbořil.

Drama se odehrálo také v souboji, v němž Lešení překonalo celek Legend 5:4. ,,Legendy byly vzhledem k věkovému průměru mužstva v duelu mírným favoritem. Proto jsme taktiku postavili na jisté defenzívě a čekáním na chyby soupeře. Nevynechali jsme ovšem žádnou příležitost k zaútočení. Tento záměr nám dokonale vyšel. Ve druhém poločase jsme však byli dokonce útočnějším kolektivem.

V zápase jsme vedli 1:0, 2:1 a 5:2. Poražení Koplem a Petrem Křenkem starším korigovali stav na 5:4 až v posledních třech minutách," radoval se z cenného skalpu trenér Lešení Vratislav Rudolf starší. Ten za největší strůjce úspěchu nad zvučným soupeřem vybral gólmana Jaroslava Krajču a forvarda Daniela Lysáka.

,,Krajča, kromě toho, že měl spoustu důležitých zákroků také dobře dirigoval celou naši obranu. Lysák zase tvořil naši hru, rozdával přesné přihrávky a k tomu ještě dával klíčové branky," upozornil Rudolf starší.

Výsledky čtvrtfinále: Hrubá Hospoda – Lukoveček 12:1 (Tomáš Teplý 4, Ondřej Kučera 2, Matějíček 2, Provazník, Štraub, Šimlík, Holub – Michal Krajča), Buffalo – Poskládaní 3:4 (Jaroš 2, Hrdlička – Zdeněk Julina 3, Luboš Krajča), Mladcová – Obal Print 2:1 (Michal Černý, Jugas – Orsava), Legendy – Lešení 4:5 (Kopl 2, Petr Křenek st. 2 – Lysák 2, Večeřa, Hrbáček, Lizanec).

Program semifinále: Neděle: Hrubá Hospoda – Poskládaní (12.30), Mladcová – Lešení (14).