„Je to potěšující zpráva, která mě zastihla v práci. Přihlášku do I. A třídy rozhodně podáme," dušoval se sekretář Nedašova Josef Solař.

„Kádr zůstane téměř stejný. Nemáme moc možností brát hráče odjinud. Hrajeme s vlastními odchovanci a přijdou maximálně dva kluci na hostování. Ukončil činnost kapitán Jiří Fojtík," podotkl Solař, jehož klub nové založil i rezervu.

„Je to snaha kluků, kteří nedostávají moc prostoru v áčku. Přitom béčko jsme nikdy neměli," marně vzpomínal Solař.

Zatímco v Nedašově si mohou oddechnout, o deset kilometrů dál na západ od slovenských hranic ještě doznívají oslavy triumfu ve valašské I. A třídě skupině A a postupu do krajského přeboru. „Teď se cítím jako předseda Realu Madrid," prohlásil v euforii po postupu šéf Štítné nad Vláří Ladislav Hnilo.

„A teď už je to se vším všudy. Se všemi radostmi, ale i starostmi," podotkl Hnilo k postupu do nejvyšší krajské fotbalové soutěže, která se v obci nedaleko Brumova hrála naposledy před revolucí. „Tehdy jako školák na základce jsem se chodil dívat na fotbal," zavzpomínal Hnilo.

Ostatně, významu odpovídaly také oslavy. „V neděli po posledním zápase jsme se zdrželi až do ranních hodin. A průběžně trvaly týden. Ukončeny byly nyní o víkendu," usmíval se spokojeně šéf klubu.

Nad Štítnou se dokonce objevil i ohňostroj a lidé hned spekulovali, že patřil k doznívající euforii. „Ne, na ten fakt peníze nemám. Patřil zdejší svatbě," rozesmál se Ladislav Hnilo.

Štítná je však ze Zlínského kraje za poslední tři roky nejúspěšnějším klubem. Ke dvěma triumfům v Poháru KFS hejtmana Zlínského kraje a letos k 95letému výročí od založení klubu vše završil postupem.

„Z týmu, který vyhrál pohár, zbylo snad jen šest chlapů. Soutěž jsme dohrávali s béčkem a dorostenci, i proto bychom chtěli posílit o dva hráče do zálohy a útoku. Také doufáme v návrat z hostování Kořenka, který byl na jaře zraněný. Brumov se ovšem zatím neozval. Chceme ho udržet, ale bránit mu v případě nabídky nebudeme," informoval Hnilo.

Společně se Štítnou nad Vláří se do krajského přeboru podívají Slušovice, které využily nezájmu klubů z I. A třídy skupiny B Újezdce a Hluku.

„O postup jsme se snažili celou sezonu, proto jsme nad nabídkou svazu neváhali, třebaže musíme doplatit administrativní poplatek. Škoda, moc jsme chtěli vyhrát a byli jsme první příčce blízko. Zpětně to trochu mrzí. I proto, že jsme postup nemohli náležitě oslavit na hřišti," pousmál se zkušený fotbalista a hrající předseda Slušovic Roman Dobeš, jenž během letní přestávky bude shánět do týmu především kvalitního útočníka.

„Zde nás tlačí bota, ale to je problém napříč fotbalovými kluby. Na druhou stranu máme celkem stabilizovaný tým, který je konkurenceschopný. Doplnit se však musí," dodal Dobeš.