„Přerušení soutěží nás docela zaskočilo. Mužstvo prodělalo kvalitní zimní přípravu a odehrálo několik dobrých přípravných utkání. Uzdravil se nám již kapitán týmu a bývalý hráč divizního Slavičína Dominik Plšek a na výkonu celého týmu to bylo znát. Chtěli jsme postavení vylepšit,“ konstatoval zkušený trenér Vladislav Straka.

I v nadcházející sezóně by ve Vlachovicích chtěli spoléhat na osvědčené duo Straků – trenéra Vladislava, který má za sebou úspěšná angažmá v divizních Slavičíně a v Brumově, a také na slovenského legionáře Pavola. Ten dokonce pojídal fotbalový chlebíček v tureckém Antalyasporu a v Peltově Jablonci.

„V příští sezoně bychom chtěli do týmu zabudovat několik dorostenců a hrát v klidném středu tabulky. Všude bude hlad po fotbalu, tak uvidíme, jak se bude situace kolem pandemie vyvíjet,“ už se těší vlachovický činovník Karel Hověžák.

„V našem areálu vzniká nové víceúčelové hřiště, které budou využívat i fotbalisté. Jinak doufáme, že podzimní sezóna začne standardně a hlavně, že se dohraje. Myslím si, že fotbal chybí nejenom hráčům, ale i fanouškům,“ vidí situaci po koronaviru

Zatímco vloni skončily Vlachovice celkově na deváté pozici, nyní po podzimu jsou ještě o stupínek horší.

„Loňská sezona byla lepší, uplynulá zkrácená nám moc nevyšla. Prohráli jsme některé zápasy i vyšším rozdílem. Odešli nám i někteří klíčoví hráči. Sice přišli šikovní kluci z Valašských Klobouk, ale odcházející hráči už byli stálice. Oslabení bylo citelné, pár zápasů jsme prošustrovali se slabšími soupeři, se kterými jsme měli bodovat,“ ví Straka, který naskočil jen do osmi zápasů.

V květnu trénovali fotbalisté Vlachovic individuálně, naplno začnou až nyní v červnu.

„Do začátku mistrovských soutěží je stále dost času na kvalitní přípravu. Zájem o přípravný zápas s námi má Nedašov, v plánu máme pak sehrát několik dalších utkání. Stoprocentně se ale zúčastníme krajského poháru, který se letos bude hrát pod názvem DATART cup,“ upřesnil sekretář vlachovického klubu Ondřej Vavrys.

PETR KOSEČEK, MARTIN BŘENEK