VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedoucí béčko Spytihněvi touží po postupu

Zlínsko – Poněkud překvapivého lídra má IV. třída skupiny OFS Zlín. Na čele jsou po podzimu fotbalisté béčka Spytihněvi, kteří skončili v minulé sezoně předposlední.

10.12.2009
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: DENÍK / Petr Fojtík

Slovácká Sparta se musí na jaře nejvíce obávat Halenkovic, které mohou manko zlikvidovat už v prvním jarním kole ve vzájemném zápase. Odstup dalších pronásledovatelů už je větší.

1. FC Slovácká Sparta Spytihněv B

Rezerva účastníka krajského přeboru se stala skokanem soutěže. Z předposledního místa se vyšvihla až na čelo tabulky. „V předchozí sezoně se nám nedařilo a navíc kluci nebrali soutěž moc vážně. Na valné hromadě jsme si o tom promluvili a na podzim se jejich přístup výrazně zlepšil,“ uvedl předseda klubu Miroslav Lapčík. Béčko Spytihněvi nezastírá, že po postupu touží. „Áčko hraje krajský přebor, takže by to chtělo vyšší soutěž,“ ví Lapčík. Za jasného favorita ale Slováckou Spartu nepovažuje, byť má lídr výhodný los a na jaře hostí tři nejbližší konkurenty. A doma se mu navíc na podzim nadmíru dařilo, když všech šest soupeřů porazil celkovým skóre 34:6! Záložní družstvo Spytihněvi se také může pochlubit tím, že nastřílelo ze všech mužských týmů v soutěžích OFS Zlín nejvíce branek, konkrétně 58.

2. TJ Sokol Halenkovice

Halenkovice udržely vysoký standard a po třetím jarním místě se posunuly na druhé. A protože na vedoucí Spytihněv ztrácejí tři body, věří, že dokážou podzimního půlmistra na jaře potrápit. „Rádi bychom se po letech vrátili do třetí třídy,“ přeje si jednatel oddílu Jindřich Kašpar. O všem podstatném přitom může rozhodnout už první kolo, v němž se přímí konkurenti v boji o postup utkají ve Spytihněvi. Mírným favoritem budou sice domácí, jenže Halenkovicím jsou venku postrachem. Z osmi zápasů ztratily jediné dva body za remízu ve Velkém Ořechově. Naopak na svém hřišti kromě Slovácké Sparty podlehly ještě Žlutavě a béčku Trnavy. „Vycházelo to tak, že doma jsme se scházeli hůře. Třeba takový student Petr Kocián jezdil z Prahy jednou za dva týdny,“ zmínil Kašpar druhého nejlepšího střelce mužstva. O tom, že Halenkovičtí berou atak první příčky vážně, svědčí fakt, že se zimní přípravou jim pomůže odchovanec klubu a současný hráč divizních Napajedel Michal Huťka.

3. FC Vizovice

Suverénně nejstarší tým v okrese bavil sebe i diváky zápasy bohatými na góly. Hned v desíti duelech padly minimálně čtyři. FC Vizovice však nezapomněl ani bodovat a po první části soutěže přezimuje na výtečném třetím místě. „Jsme spokojení,“ culí se Jan Hladík, který patří ve svých 45 letech ke střední generaci mužstva. Vizovičtí mají na soupisce hned tři padesátníky. „Když nás soupeři uvidí, kolikrát se ptají, jestli nejsme otcové hráčů. Často se mi taky stává, že nejstarší protihráč je mladší než moje dcera,“ přidává Hladík úsměvné historky. Celek, který má svůj azyl v nedaleké Lutonině, podlehl na podzim jenom třikrát, nejvýše 0:7 v Halenkovicích, kde byl duel předčasně ukončen pro nedostatečný počet hráčů hostí. „Bylo po Trnkobraní, a to Vizovice nikdy nevyhrávají. Přijeli jsme v deseti a pak se nám ještě zranili další hráči,“ vysvětloval Hladík. Jarní ambice sympatického mužstva jsou jednoduché: „Hlavně ho přežít ve zdraví, a když to půjde, potrápit favority,“ dodal Jan Hladík.

4. TJ Sokol Velký Ořechov

Velký Ořechov sestoupil na jaře jeho nejhorší celek III. třídy skupiny A a v nižší soutěži si počíná lépe. Ze tří týmů s 23 body má nejlepší skóre, což mu zajistilo čtvrté místo. Ztráta osmi bodů na lídra mu však moc velké šance na návrat do trojky nedává. Velký Ořechov se nicméně může pochlubit cenným skalpem Spytihněvi, který získal doma ve čtvrtém kole (2:1). Jinak ale mužstvo na vlastním hřišti propadlo a hned třikrát jeho fanoušci odcházeli nespokojení po porážce. Naopak venku našel Velký Ořechov přemožitele jen v Dobrkovicích.

5. TJ Sokol Dobrkovice

Dobrkovice drží linii pátého místa, které jim patřilo loni na podzim, letos na jaře a také po polovině nové sezony. „Mysleli jsme na vyšší příčky,“ přiznal předseda klubu Petr Lukšík. „Jenže ve třech zápasech nám scházeli klíčoví hráči, a to nás stálo důležité body,“ podotkl Lukšík. Dobrkovicím se nepovedla prostřední část podzimu, kdy po čtyřech vítězstvích v řadě získaly z následujících čtyř utkání jen dva body. „Tehdy jsme neměli trenéra,“ vysvětloval šéf oddílu. Dobrkovičtí ho posléze našli ve svém bývalém hráči Pavlu Juříkovi, který tým zvedl a v posledních čtyřech kolech třikrát zvítězil. „Na první místo na jaře útočit nebudeme, ale do první trojky skončíme,“ věří Petr Lukšík.

6. FC Žlutava

Druhý tým uplynulé sezony čekal na podzim více než šesté místo. „Až na jednoho útočníka zůstal kádr pohromadě. Chtěli jsme se pohybovat ve špici tabulky,“ nezastírá sekretář klubu Miroslav Stoklásek. Ani osm bodů na vedoucí Spytihněv však nepovažuje za nedostižitelné. „Loni jsme po podzimu vedli a na později první Mysločovice měli náskok šesti bodů,“ zmínil Stoklásek minulý ročník. Pokud ale hodlá Žlutava ještě míchat postupovými kartami, musejí přidat v ofenzivě. S 19 brankami je nejméně skórujícím celkem soutěže. „Neumíme proměňovat šance. Proto bychom na jaro potřebovali získat jednoho útočníka a taky kreativního záložníka,“ podotkl žlutavský funkcionář. S čím mohou být v klubu naopak spokojeni, je obrana – s 15 góly suverénně nejméně inkasující.

7. TJ Sokol Trnava B

Trnava následovala příkladu Mysločovic z předchozí sezony a do IV. třídy přihlásila dva týmy. „Nastala situace, že jsme nemohli pokračovat s dorosteneckým mužstvem v okresním přeboru, takže jsme i za cenu rizika posledního místa všechny mladé posunuli do nově vytvořeného béčka,“ vysvětloval tajemník klubu Michal Špaček. Ve skupině A hrálo béčko, a rozhodně ne druhé housle. Trnavští mladíci se chvíli rozkoukávali a po rozpačitém začátku vyhráli ve druhé polovině podzimu čtyři ze šesti zápasů. „Kluci si museli zvyknout, že se mezi muži nehraje v rukavičkách jako v dorostu. Právě proti bojovným a tvrdým soupeřům se jim moc nevedlo. Naopak s celky, které chtěly hrát fotbal, se jim dařilo,“ uvedl Špaček. Důkazem budiž vítězství u druhých Halenkovic, třetího FC Vizovice nebo domácí výhra v neubuzském azylu nad šestou Žlutavou. Trnava B byla kromě toho s pouhými devíti žlutými kartami nejslušnějším družstvem soutěže. „Mladí potřebují dozrát. Až se tak stane, pokusíme se zaútočit na postup,“ dodal trnavský funkcionář.

8. FC Rak Provodov B

Jako na houpačce hrál na podzim Provodov. Výsledky rezervy účastníka krajského přeboru byly hodně ovlivněné sestavou. Záložní celek totiž několikrát posílili hráči áčka, což bylo znát. Právě členové A-týmu Malaník s Galandrem se stali nejlepšími střelci záložního celku. FC Rak B ale odstartoval sezonu dvěma bezbrankovými remízami a první gól vstřelil až ve čtvrtém kole, kdy doma pokořila béčko Trnavy. Právě střední pasáž, v níž vyhrál tři ze čtyř střetnutí, byla z jeho pohledu nejpovedenější část sezony. Závěr podzimu ale nezastihl Provodov v dobrém rozpoložení, o čemž svědčí pouhé tři body ze šesti střetnutí.

9. TJ Sokol Racková

Racková sice přezimuje devátá, jedním primátem se ale může pochlubit. A ne ledajakým. Ve svém středu má suverénně nejlepšího kanonýra mužských soutěží OFS Zlín. Martin Blanař zaznamenal 21 branek a kromě prvního kola se trefil ve všech ostatních zápasech. Čtyřikrát se přitom zaskvěl hattrickem; do sítě Lhoty u Malenovic, Halenkovic, béčka Provodova a Halenkovic. „Tenhle podzim byl výjimečný. Normálně dávám tak okolo patnácti gólů za sezonu,“ zmínil Blanař, který za svůj střelecký apetit platí do kabiny tekutými trnkami. „Už mě to stálo dost slivovice, ale to se musí,“ směje se 36letý snajpr, který vidí za svými gólovými úspěchy i věk. „Nějaké zkušenosti mám, vím, kam se postavit,“ podotkl. Svého největšího fanouška i kritika má ve svém stejnojmenném synovi. „Hraje za mladší žáky Tescomy a moje výkony pozorně sleduje. Pořád mi radí,“ dodal Martin Blanař.

10. SK Sokol FK Kudlov

Kudlov se stejně jako v minulé sezoně pohybuje ve spodní části tabulky a proti jaru si pohoršil z devátého na desáté místo. Celek z místní části Zlína přitom podzim zachránil až v závěrečných třech kolech, v nichž získal polovinu ze svých 12 bodů. Mužstvu scházel vyložený kanonýr. Nejlepší střelci dali po čtyřech brankách a o 25 gólů se podělilo hned 12 hráčů. Nebýt vítězství nad Trnavou B v Neubuzi, nevyhrál by Kudlov venku ani jeden duel.

11. TJ Sokol Lhota u Malenovic

Lhota u Malenovic je jedním ze tří celků, který dokázal obrat o body vedoucí Spytihněv (3:3). Remízový král soutěže však s podzimem moc spokojený být nemůže. Poprvé sice prohrál až ve čtvrtém kole, jenže do konce roku už zvítězil pouze jednou na hřišti béčka Jaroslavic. Výsledkem je 11. místo, o tři příčky horší než na jaře. Tehdy měla Lhota u Malenovic aktivní skóre 54:45, zatímco nyní vysoce pasivní 24:37. Týmu se nedařilo doma, kde sice prohrál jen dvakrát, ale ani jednou nezvítězil.

12. SK Jaroslavice B

Béčku Jaroslavic přesun ze skupiny B do A neprospěl. Osmý celek jara přezimuje předposlední, jeho ztráta na střed tabulky však není velká. Rezerva pátého týmu okresního přeboru začala podzim třemi porážkami v řadě, aby vzápětí získala ze tří duelů sedm bodů. Závěr podzimu však byl rozpačitý a za zmínku stojí jedině domácí remíza s třetími Vizovicemi.

13. TJ FC Doubravy

Na podzim roku 2009 nebudou v Doubravách vzpomínat v dobrém. Místní fotbalový klub je po první části soutěže posledním a zároveň nejvíce inkasujícím celkem (48). Dvakrát navíc dostal osmičku a čisté konto udržel až v závěrečném duelu doma se Lhotou u Malenovic. Na druhou stranu ale Doubravy čtyřikrát prohrály jenom o gól a jejich soupeřem přitom byly celky z první šestky tabulky.

1. Spytihněv B 13 10 1 2 58:21 31
2. Halenkovice 13 9 1 3 56:22 28
3. FC Vizovice 13 7 3 3 41:37 24
4. Velký Ořechov 13 7 2 4 32:23 23
5. Dobrkovice 13 7 2 4 33:27 23
6. Žlutava 13 7 2 4 19:15 23
7. Trnava B 12 5 0 7 24:37 15
8. Provodov B 13 4 3 6 23:37 15
9. Racková 13 4 2 7 39:44 14
10. Kudlov 13 3 3 7 25:36 12
11. Lhota u Mal. 13 2 6 5 24:37 12
12. Jaroslavice B 13 3 2 8 23:34 11
13. Doubravy 13 2 1 10 21:48 7

Střelci

21 – Martin Blanař (Racková), 18 – Jakub Polášek (Spytihněv B), Jiří Sudolský (Halenkovice), 13 – Miroslav Mudrák (Dobrkovice), Martin Ulman (FC Vizovice), 12 – Petr Kocián (Halenkovice), 10 – Roman Roman (FC Vizovice), Martin Malčík (Trnava B).

Autor: Petr Fojtík

10.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
11

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.  

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení