„Měl jsem původně jinou představu než vedení. Ale nakonec jsme se dohodli na kompromisu a shodě," vysvětlil obrat Roman Kolenič, který ani o soutěž výš nechce být jen do počtu.

„S vedením jsem ještě nemluvil, ale můj osobní cíl je hrát v horní polovině tabulky," vyslovil smělé cíle ambiciózní kouč, který přitom nehodlá utrácet. Naopak jeho stoprocentní důvěru má současný tým. „Jsem o splnění cíle naprosto přesvědčený i se současným kádrem," tvrdí Kolenič.

„Chci dát šanci klukům, kteří si postup vykopali. Kluci si ji zaslouží a také musí hrát. Výkonnost šla nahoru, ačkoliv kádr je stále mladý," myslí si.

Přesto by měl jedno velké přání. Udržet nejlepšího kanonýra Martina Ančince, jemuž skončilo hostování z Lubné. „Udržet ho je prioritou ať už formou hostování, nebo přestupu. Pokud zůstane, budu spokojený. Posilování pro nás není otázka života a smrti, protože pořád máme kam sáhnout. Máme šikovné kluky v dorostu. Chybí nám střední generace, ale za každou cenu nebudeme nikoho lámat, aby k nám šel," odmítá Kolenič, který má přesto v rukávě jedno přestupové eso. Konkrétní být ale nechtěl. „Pokud to nevyjde, nic se neděje," dušuje se Kolenič.

Kádr, se kterým ovládl v I. B třídě skupinu B, by mu měl zůstat pohromadě. „Neměl by odcházet nikdo, nebo aspoň o ničem nevím. V pátek jsme začali trénovat. Kluky máme po dovolených, ale v úterý už bychom měli být kompletní. O konci kariéry sice uvažoval Jirka Zvonek, ale nakonec minimálně na půl roku zůstane, za což jsem rád," vzkazuje své defenzivní opoře.

SK Baťov jako pokračovatel Jiskry Otrokovice dokonce nebránil budoucímu postupu do krajského přeboru. Nikam se však za každou cenu tlačit nechce, spíše nechá dozrát své vyšlechtěné talenty. „Mladý tým by mohl být totiž problém. Jasně jsme na jaře viděli, že když se zápas lámal a kluci cítili, že musí, měli problémy psychického rázu. Neměli se na hřišti o koho opřít. Museli si to uhrát sami. Pokud tento mančaft zůstane pohromadě, tak za dva tři roky je postup reálný. Ale chceme si to vykopat sportovní cestou, nikoliv postupem z osmého místa," naráží Kolenič na nezájem klubů z I. A třídy, přičemž do nejvyšší krajské soutěže postoupil až sedmý Fryšták. „Pro mě osobně takové postupy nemají význam," brání se někdejší trenér Pasek či Vizovic, který 12. července zahájil letní přípravu, kterou si zpestří zápasy s ofenzivně laděnými mužstvy ze Spytihněvi, Jaroslavic, Fryštáku, Podkopné Lhoty a generálku potom obstará pohár KFS proti Chropyni.