Ze závratných výšin sledovali druhý tým rezervy Luhačovic, který na suveréna ztrácel propastných 21 bodů. Ve vyrovnanějším áčku vládla Veselá, ovšem i ona si s poklidným osmibodovým náskokem dokráčela pro postup do okresního přeboru.

Hlavnímu kouči Vysokého Pole Jiřímu Váňovi se před sezonou o suverénním vývoji soutěže a zisku 65 bodů ani nesnilo. „Ale už v zimě jsem tušil, že nás čeká dobrá sezona. Dosáhli jsme mimořádného a historického úspěchu. Tolik bodů ve Vysokém Poli ještě nikdo neuhrál. Proto byly bouřlivé oslavy. Pro kluky je to velká odměna. Na srdci mi bylo velmi dobře, vždyť jako trenér jsem dokázal postoupit jen se slavičínskými žáčky,“ vybavuje si Váňa.

Vysoké Pole disponovalo i obrovským palebním arsenálem. Vždyť mezi čtyřmi nejlepšími kanonýry soutěže byli hned tři Váňovi svěřenci. Dynamit v noze nosí věkem ještě dorostenec Jan Doruška, který s 27 góly střelcům kraloval. Instinkt „zabijáka“ potvrdil Jan Žák, který si připsal jen o čtyři trefy méně. Palebný potenciál má i čtvrtý Petr Janoš, který měl podíl na 18 brankách. „Všichni mají mimořádné střelecké dispozice. Jsem tady již třetí rok a vždy jsme dávali hodně branek. Proto jsem se chtěl zaměřit na obranu a výsledky se dostavily. Branky už byly nadstavbou a dílem celého týmu,“ pochvaluje si Váňa.

Nováček okresního přeboru by se chtěl v soutěži především udržet. „V žádném případě nechci hrát podřadnou roli, ale držet se v klidném středu tabulky. Kluci by si chtěli soutěž vyzkoušet, kádr by měl zůstat pohromadě,“ libuje si lodivod.

Vysoké ambice si do následujících sezon dávají i fotbalisté Veselé. „Splnili jsme cíl, který jsme si předsevzali. Výsledky soupeřů nám hrály do karet. V následující sezoně chceme stabilizovat tým a další rok na přání sponzora postoupit,“ vyhlašuje smělé plány nováčka okresního přeboru hlavní kouč a předseda Tomáš Gajdošík, jehož do následující sezony na lavičce vystřídá Roman Polák. „V klubu mám spoustu funkcí a potřebuji vydechnout. U týmu však zůstanu v roli vedoucího nebo asistenta. Po dvou letech musím uznat, že mužstvo potřebuje impulz a nový trenér používá jiné tréninkové metody,“ vysvětluje Gajdošík.

Veselá chce sázet především na mládež, jelikož tři až čtyři harcovníci chtějí ukončit kariéru. „Ale pro případ nouze budou nachystaní. Zkušenosti jsou potřeba,“ uvědomuje si Gajdošík.